Home » Gallery » Aktualijos » Anykščių ūkininkai su įvežtine produkcija konkuruoja modernizuodami ūkius

Anykščių ūkininkai su įvežtine produkcija konkuruoja modernizuodami ūkius

Anykščių ūkininkai su įvežtine produkcija konkuruoja modernizuodami ūkius

.

Algimantas GUDELIS

Anykščių ūkininkų sąjunga drauge su rajono Savivaldybės žemės ūkio skyriumi kasmet organizuoja konkursą „Metų ūkis“, kad pagerbtų geriausius metų ūkininkus ir gražiausių rajono sodybų šeimininkus. Kaip paaiškino Ūkininkų sąjungos pirmininkas Žilvinas Augustinaitis, griežtų vertinimo kriterijų nėra. Kasmet pasirenkama viena kuri nors kryptis, pagal kurią vertinama ūkių veikla. Šiais metais buvo akcentuojamas ūkyje pagaminto produkto pateikimas tiesioginiam vartotojui.

Nenusileido prancūzų verslininkams

Šių metų konkurse I vieta atiteko Ligitai ir Algiui Bukauskams (Viešintų sen.) – „Už pilnos grandinės „Nuo lauko iki stalo“ sukūrimą ir kitų neįmanomų tikslų įgyvendinimą“.

„Įvertinimas, be abejo, malonu, tačiau nereikia jo sureikšminti. Svarbu sąžiningai ir su meile dirbti, tuomet darbo rezultatai ir įvairūs apdovanojimai ateina savaime. Geriausias ir objektyviausias vertintojas – pirkėjas“, – pokalbio pradžioje sakė Algis Bukauskas.

Ar seniai vadovaujatės principu „Nuo lauko iki stalo“?

Prieš penkiolika metų pradėjęs ūkininkauti tik taip ir įsivaizdavau ūkio veiklą. Tuo metu buvo paplitusi nuomonė, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą. Sėji grūdus, tai ir sėk, derlių parduok. Jei pieno ūkis – melžk karves, bet nesugalvok daryti sūrio. Mano tikslas ne vienam sukeldavo gardaus juoko. Tuo metu auginome vištas. Pirmiausia pasistatėme pašarų cechą. Pigiau nusipirkę grūdų, apsirūpinome pašarais ne tik patys, bet parduodavome kitiems.

Kuomet valdai visą procesą, gali gauti maksimalų pelną net iš nedidelio ūkio. Įsigijęs kelis hektarus žemės gamini pašarus ir sušeri auginamiems gyvulius, juos skerdi, gamini produkciją. Jei pats ją realizuoji, tai nebėra jokių tarpininkų, besipelnančių iš tavo darbo.

Pradėję gaminti rūkytus mėsos gaminius, įsirengėte modernų perdirbimo cechą, rūkyklas. Tačiau kiaules, jaučius pirkote. Pikti liežuviai šneka, kad apsirūpindavote žaliava iš Lenkijos. Skerdėte Alantoje. Taip, kad iki pilno ciklo buvo toli. Kaip buvo iš tiesų ir kokia padėtis dabar?

<…>

Visą straipsnį skaitykite šaštadienio, spalio 7 d, laikraštyje „Utenos apskrities žinios“.

nusirdus-darbas-dazniausiai-sulaukia-ivertinimo-a-bukauskas

A. Bukauskas džiaugiasi įvertinimu, bet jo nesureikšmina / Algimanto  Gudelio nuotraukos

naujos-technologijos-taikmos-ir-bityne

Naujos technologijos taikomos ir Audriaus Kusto  bityne

dsc11456-copy

Jauniausias konkurso dalyvis Justas Petraitis

540 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.