Home » Kultūra » Dailininkų grupės „Individualistai“ kūrybos paroda Utenoje

Dailininkų grupės „Individualistai“ kūrybos paroda Utenoje

Dailininkų grupės „Individualistai“ kūrybos paroda Utenoje

.

 Laima Kriukelienė

Pradėsiu tuo, kuo ir baigsiu – kvietimu į išskirtinę parodą. Aplankyti ją tiesiog privalu. Juk ne taip dažnai Utenoje galima išvysti grupės Lietuvoje gerai žinomų dailininkų kūrybą. Rugsėjo 22 d. Utenos kultūros centro Dailės galerijoje buvo atidaryta Lietuvos dailininkų grupės „Individualistai“ kūrybos paroda. Savo kūrybą pristato dailininkai: Aloyzas Stasiulevičius, Algimantas Stanislovas Kliauga, Svajūnas Armonas, Jonas Daniliauskas, Antanas Beinaravičius, Laima Kriukelienė, Aleksandras Vozbinas ir Juozas Pranckevičius. Paroda veiks iki spalio 9 dienos. Kodėl turėtumėte aplankyti šią parodą? Todėl, kad yra kelios svarbios priežastys. Pirmoji – atitrauks nors valandai nuo įgrisusių politikų veidų, „apsigyvenusių“ jūsų kompiuteriuose ar televizoriuose, kas reiškia – neišeinančių iš jūsų nuosavų būstų. Antroji – dailės galerijoje eksponuojami net dvidešimt du nepakartojami dailės kūriniai, sukurti talentingų Lietuvos dailininkų. Trečioji – prasmingai praleisite laiką, praplėsite akiratį ir atitrūksite nuo kasdienybės rūpesčių. Pabandysiu keliais štrichais apibūdinti parodą bei jungtį tarp šių dailininkų, pasivadinusių Individualistais.

Parodoje dalyvaujančių dailininkų kūryba gana skirtinga, tačiau visus juos sieja troškimas skleisti meno šviesą šiuolaikiniam žmogui. Dailininkų grupė „Individualistai“ įkurta 1993 metais. Šiandien ji vienija 60 įvairaus braižo, skirtingų kartų menininkus, neabejingus savo krašto kultūrai, istorijai, jaučiančius prigimtinį ryšį su etninėmis šaknimis ir ieškančius kelių, kaip moderniai integruoti paveldėtas tradicijas į šiuolaikinės dailės raidą. Individualistų kūrybinei veiklai vadovauja dailininkas A. S. Kliauga.

„Paroda intriguoja jau vien tuo, kad dailininkai individualistai susibūrė į grupę“, – atidarymo metu kalbėjo parodos kuratorius Svajūnas Armonas. Parodos ekspozicijoje juntama kūrybinė įtampa, teigianti, jogį galeriją atėjusiam meno mylėtojui bus nenuobodu. Pažvelgus į A. Beinaravičiaus peizažus, juntama nostalgiška ramybė, atgaiva sielai ir poilsis. Tačiau A. Vozbino kūryba išjudina ir įsupa į šiltų jausmų sūkurį… Nagi nepraeikime pro šalį, o sustokime ir pažvelkime į kūrinį „Bučinys“. Įdomu? Jei A. S. Kliauga su teptuku rankoje narplioja žmogaus būties, jo gyvenimo ir nenuspėjamų minčių posūkius, matomus paveiksle „Žinia“, tai J. Pranckevičius stambiais potėpiais aliejumi ant drobės „raižo“ žemę, medžius, kelią.

Meno mylėtojai niekada nelieka abejingi, žvelgdami į aukščiausio lygio tapybos meistro, klasiko A. Stasiulevičiaus kūrybą. Nepamatyti maestro A. Stasiulevičiaus kūrinių Utenoje reiškia – skaudžiai nuskriausti save. Ką šis talentingas dailininkas bebūtų nutapęs: Vilnių, Kristaus kančią ar Žalgirį, jaučiamas nesumeluotas pilietiškumas, dvasinė stiprybė ir gyvybingumas. Žiūrėdami į paveikslus: „ Knygnešys“, „Vilniaus Aniuolas“, „Žalgiris – po mūšio“, pasisemkime stiprybės visi, kuriems rūpi Lietuvos praeitis, dabartis ir ateitis.

S. Armono kūryboje juntama jautri spalvinė gama ir kultūra, piešinio elegancija, subtilus personažų alsavimas. Dailininkas J. Daniliauskas savito braižo vaizdine kalba pasakoja apie žmogaus emocinį ryšį su gamta. Kūriniuose atsiskleidžia žmogiškosios prigimties įvairiapusiškumas. Socialinę problemą – emigraciją – kūrinyje „Ties riba“ pabandė atskleisti šio straipsnio autorė.

Koks gyvenimas – tokia paroda, manyčiau. O gyvenime yra visko: džiaugsmo, meilės, ramybės, nuostabos, nerimo… Parodos ekspozicijoje visa tai galima pamatyti, permąstyti, pajausti ir suprasti. Tad dar kartą kviečiu aplankyti neeilinę Lietuvos dailininkų grupės „Individualistai“ kūrybos parodą ir įsitikinti, kuo šiandien mes gyvename, ką veikiame, kuo kvėpuojame.

individualistai-1

Pirmoje eilėje stovi (iš kairės): trečias – A. S. Kliauga, šešta – L. Kriukelienė, aštuntas – S. Armonas, dešimtas – A. Stasiulevičius, vienuoliktas – A. Vozbinas

kartu-su-aloyzu-stasiuleviciumi

L. Kriukelienė ir  A. Stasiulevičius

748 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.