Home » Sportas » „Utenio“ futbolininkai nusileido Jonavos komandai

„Utenio“ futbolininkai nusileido Jonavos komandai

.

Paulius VĖJALIS

Lietuvos A lygos futbolo pirmenybėse vietą tarp šešių stipriausių komandų jau užsitikrinusi „Utenio“ komanda šeštadienį namuose susikovė su artimiausia persekiotoja – „Jonavos“ komanda. Nuo nesibaigiančių rudeninių liūčių permirkusiame „Utenio“ stadione vykusiose varžybose sėkmė nusišypsojo svečiams, kuriems ši pergalė buvo itin svarbi.

Rungtynes aktyviau pradėję „Utenio“ futbolininkai turėjo keletą galimybių išsiveržti į priekį. Pirmoji jų pasitaikė jau 11-tą minutę, kai po saugo iš Prancūzijos Diede Traore perdavimo visai šalia vartų smūgiavo alžyrietis Ali Radjelis.

Po kelių minučių uteniškiai turėjo dar vieną progą pasižymėti, tačiau vienas prieš varžovų vartininką Povilą Valinčių atsidūręs „Utenio“ saugas Sibusiso Magwaza smūgiavo netiksliai.

Daugiau nei pusę pirmojo kėlinio „Jonavos“ futbolininkai žaidė blankiai ir sunkiai pereidavo į uteniškių aikštės pusę. Vis tik didelėmis pajėgomis jonaviškių vartus apgulę šeimininkai kelinio pabaigoje prarado koncentraciją gynyboje ir buvo skaudžiai nubausti.

29 minutę Aleksandras Levišinas baudos aikštelėje neleistinai sustabdė po tolimo smūgio varžovų puolėją Maksimą Marusičių. Didelei susirinkusių žiūrovų nuostabai, teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo pats M. Marusičius.

Praleidę įvartį, uteniškiai nuskubėjo lyginti rezultato, tačiau dar kartą suklydo gynyboje. 39 minutę M. Marusičius krašte suklaidino „Utenio“ gynėją, atliko perdavimą link vartų, kur kamuolį iš kelių metrų tiksliai smūgiavo Tomas Salamanavičus.

a-trucinskas-del-kamuolio-kovoja-su-ali-radjeliu

A. Tručinskas dėl kamuolio kovoja su Ali Radjeliu / Pauliaus Vėjalio nuotraukos

Iki pertraukos šeimininkai kartą dar pabandė smūgiuoti iš toli, tačiau varžovai neklydo ir pirmoji rungtynių pusė baigėsi 0–2 „Jonavos“ naudai.

Utenio“ viltys atgijo antrajame kėlinyje sužaidus keturiolika minučių. 59 minutę kamuolį į „Jonavos“ vartus nuo virpsto gražiu tolimu baudos smūgiu pasiuntė kolumbietis Johnas Hernandezas.

Šeimininkai ir toliau įnirtingai siekė išlyginti rezultatą, tačiau įveikti sutankintos varžovų gynybos ir vartininko jiems nepavyko. Priešingai, nuo „Utenio“ futbolininkų spaudimo išsivadavę svečiai rezultato keliose pavojingose kontratakose vos nepavertė triuškinamu.

Po rezultatu 1–2 pralaimėtų rungtynių „Utenio“ komandos treneris Davidas Campana sakė, kad komanda žaidė gerai, turėjo kelias galimybes pasižymėti, tačiau jo auklėtiniams šiek tiek pritrūko sėkmės ir šalto proto. „Žaidėme širdimi, o ne galva“, – prieš žurnalistų kameras po varžybų pažymėjo „Utenio“ vyriausiasis treneris.

Pralaimėjimas uteniškių pozicijos turnyrinėje lentelėje kol kas nepakeitė (5 vieta, 29 tšk.), tačiau rungtynėmis mažiau sužaidusi „Jonava“ nuo mūsų komandos atsilieka tik vienu tašku. Kitas rungtynes „Utenio“ futbolininkai spalio 22 d. žais išvykoje prieš galimybių pakilti iš priešpaskutinės septintosios vietos nebeturinčią Kauno „Stumbro“ komandą.

Įveikti turnyrinės lentelės „kaimynų“ nesugebėjusi „Utenio“ komanda apsunkino savo padėtį, tačiau galimybių pakovoti dėl ketvirtosios vietos vis dar turi. Tiesa, skirtingai nei buvo tikėtasi, nežinia, ar ši turnyrinės lentelės pozicija sezono pabaigoje garantuotų jos laimėtojui teisę kautis UEFA Europos lygos varžybose, mat šią teisę rugsėjo 24 d. iškovojo Lietuvos futbolo federacijos taurės laimėtoju tapęs Kauno „Stumbras“.