Home » Gallery » Aktualijos » Naujos kvartalinės renovacijos galimybės: atnaujinti daugiabučiai, sutvarkyta aplinka

Naujos kvartalinės renovacijos galimybės: atnaujinti daugiabučiai, sutvarkyta aplinka

Naujos kvartalinės renovacijos galimybės: atnaujinti daugiabučiai, sutvarkyta aplinka

.

Kažkada skambia fraze buvusi kvartalinė renovacija Utenoje įgauna pagreitį. Utenos rajono savivaldybė, pažadėjusi miesto gyventojams kompleksiškai tvarkyti gyvenamąsias teritorijas ir kurti gyvenimo kokybę, laikosi duoto žodžio: Dauniškio kvartalo teritorijos tvarkymo projektas jau pakeitė kvartalo veidą, Aukštakalnis ateityje irgi taps modernus, aukštos gyvenimo kokybės mikrorajonas, bus parengta energinio efektyvumo didinimo programa visiems miesto kvartalams. Ji bus rengiama, remiantis šiuo metu įgyvendinamu pilotiniu Aukštakalnio kvartalo teritorijos sutvarkymo projektu. Tad pastarojo įgyvendinimas – vienas svarbiausių strateginių Utenos rajono savivaldybės uždavinių, siekiant išplėtoti kvartalo infrastruktūrą ir pagerinti aukštakalniečių gyvenimo sąlygas.

Utenos rajono savivaldybės taryba dar 2015 m. gruodžio 22 d. priėmė sprendimą parengti Aukštakalnio kvartalo energinio efektyvumo didinimo programą, pagal kurią numatyta atnaujinti Aukštakalnio kvartalo dalį, kurioje yra 41 daugiabutis gyvenamasis namas ir vienas visuomeninis pastatas – vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“. Minėta kvartalo dalis buvo suskirstyta į mažesnius kvartalus, ir šiandien jau yra atnaujinti arba pasirašytos sutartys renovuoti 12 daugiabučių namų.

Aukštakalnio kvartale esantis vaikų lopšelis darželis „Pasaka“ įtrauktas į viešųjų pastatų energinio efektyvumo didinimo programą. „Pasakos“ investicijų projektas pateiktas vertinti Būsto energijos taupymo agentūrai (BETA). Gavus vertinimą iš agentūros, vaikų lopšeliui-darželiui bus rengiamas techninio projekto paslaugų pirkimo konkursas.

Utenos rajono savivaldybė, vykdydama savo įsipareigojimus, kvartalinės renovacijos metu Aukštakalnyje pagal 2014 m. Savivaldybės tarybos patvirtintus daugiabučių namų kvartalų susisiekimo ir socialinės infrastruktūros plėtros bei teritorijos tvarkymo reglamento nustatymo specialiųjų planų sprendinius yra numačiusi kompleksiškai tvarkyti infrastruktūrą ir teritorijas, esančias aplink renovuotus daugiabučius namus. Jau parengtas Aukštakalnio kvartalo teritorijos sutvarkymo techninis projektas ir jis bus pradėtas įgyvendinti kvartalo dalyje prie pirmųjų atnaujintų (modernizuotų) daugiabučių namų (Taikos g. 5, 7, 9, 11, 15). Minėtų namų gyventojai yra kviečiami susipažinti su parengto techninio projekto sprendiniais ir pamatyti, kaip atrodys sutvarkyta teritorija. Su sprendiniais galima susipažinti Utenos rajono savivaldybės administracijoje (Utenio a. 4, Utena) Teritorijų planavimo ir statybos skyriuje (I aukštas, 106 kab., tel. pasiteirauti 8 389 64030).

img_1391

Tad minėtų Aukštakalnio kvartalo namų gyventojai, pirmieji suskatę renovuoti savo daugiabučius, laimėjo: atnaujinę namus, jie turės ir sutvarkytą namų aplinką. Nereikia ir abejoti, kad gyvenimas nedidelėje kvartalo dalyje pasikeis: bus gražu, jauku, tvarkinga, modernu.

Raginame visus Aukštakalnio kvartalo gyventojus pasekti pirmūnų pavyzdžiu, nes teritorijos bus tvarkomos būtent prie tų namų, kurie yra renovuoti.

Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas rengti ir įgyvendinti naujus daugiabučių namų atnaujinimo projektus. Kvietimas skelbiamas 150 mln. eurų investicijoms. Numatoma valstybės parama – 50 mln. eurų, kompensuojant 30 proc. investicijų, tenkančių energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Pagal šį kvietimą vykdomiems projektams taip pat numatoma 100 proc. apmokėti arba kompensuoti projekto parengimo, įgyvendinimo administravimo ir statybos techninės priežiūros išlaidas, taip pat 100 proc. padengti nepasiturintiems butų savininkams tenkančias išlaidas. Paraiškų teikimo laikas – nuo 2017 m. lapkričio 1 d. iki 2018 m. vasario 1 d.

Atsižvelgdama į šį kvietimą, Utenos rajono savivaldybė kartu su UAB „Utenos butų ūkis“ planuoja rengti naujus susitikimus su gyventojais. Jau lapkričio mėnesį yra numatyti susitikimai su Taikos gatvės gyventojais dėl pakartotinio investicijų planų svarstymo.

Kviečiame gyventojus aktyviai dalyvauti susitikimuose ir aptarti daugiabučių namų bei kvartalinės renovacijos, namų renovacijos perspektyvų, viešųjų erdvių sutvarkymo ir kitus klausimus. Juk naujasis Aplinkos ministerijos kvietimas – tai galimybė gauti finansavimą daugiabučių namų atnaujinimui (modernizavimui), pasiremiant kvartalinės renovacijos principais, ir vieniems pirmųjų sulaukti teritorijų aplink renovuotus namus sutvarkymo.

Utenos rajono savivaldybės administracija

1254 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.