Home » Gallery » Aktualijos » „Maisto banko“ akcija Utenoje: sklandi, bet ne itin sėkminga

„Maisto banko“ akcija Utenoje: sklandi, bet ne itin sėkminga

„Maisto banko“ akcija Utenoje: sklandi, bet ne itin sėkminga

.

 

Rasa MILERYTĖ

„Maisto banko“ akcijos organizatoriai skelbia, kad per šiųmetę akcija spalio 20–21 d. parduotuvėse nepasiturintiems paaukota maisto už 421 tūkst. eurų. Tai – didžiausia „Maisto banko“ akcijoje paaukoto maisto vertė, visgi tokią didelę sumą greičiausiai nulėmė ne aukojamų produktų kiekis, o pakilusios kainos. Kol kas organizacija „Maisto bankas“ nepateikė atskirų miestų aukojimo duomenų, tik paskelbė, jog visoje Lietuvoje paaukota daugiau vienetų ilgai negendančių maisto produktų nei ankstesnės akcijos metu. Tačiau Utenoje aukos pateisino ne visų organizacijų lūkesčius, pasak kai kurių savanorių, pernai aukota aktyviau.

Džiaugėsi sklandumu

Apsilankę keliose parduotuvėse pabendravome su akcijos savanoriais. Visi pakalbintieji džiaugėsi, kad šiemet neįvyko jokių konfliktų. Pasak savanorių, kartais pasitaiko, kad pakviesti aukoti žmonės išreiškia nepasitenkinimą, esą patys verčiasi vargingai ir jiems irgi reikėtų pagalbos. Nors aukojimas yra savanoriškas, panašu, kad žmonės kartais į tai sureaguoja kaip į skausmingą prievartą. Sekmadienį popiet, akcijai einant į pabaigą, savanorės ir savanorių koordinatorės tikino, kad panašių nesusipratimų šiemet nebūta ir kad šiuo aspektu tai vieni geriausių metų Utenoje. Raimonda Gaulytė, rinkusi maisto produktus „Santakos“ parduotuvėje Utenos r. neįgaliųjų draugijai, džiaugėsi, kad žmonės grįžta paaukoti ir antrą kartą, palaiko akciją, supranta, kaip svarbu yra dalintis. „Jie ateina ir sako, kad kol gali, tol aukoja, nes kada nors gal jiems patiems prireiks pagalbos“, – pasakojo mergina.

Ankstesniais metais aukojo dosniau

VšĮ Krizių centro „Angelų pieva“ atstovai ir Utenos krašto žmonių su negalia sąjungai aukas rinkusi Valerija Serpauskienė pasakojo, kad šiemet žmonės aukojo mažiau nei pernai. V. Serpauskienė pastebi, kad vyresnio amžiaus žmonės yra geraširdiškesni, o tuo metu, kai ji budėjo parduotuvėje „Maxima“, apsipirkti daugiau ėjo jaunimas. Paklausta apie aukojimo prasmę moteris svarstė, kad maisto paketai – labai svari pagalba mažas pensijas gaunantiems senjorams. Nedaug produktų per 6 budėjimo valandas surinko ir „Angelų pievos“ atstovai.  

Visą straipsnį skaitykite spalio 26 d. ketvirtadienio lauikraštyje „Utenos apskrities žinios“.  

img_0017

Utenos neįgaliųjų draugijos savanoriai Sandra Ragaišytė, Raimonda Gaulytė ir R. Šaltenio progimnazijos moksleivės / Rasos Milerytės nuotraukos

img_0005

Tiek maisto produktų VšĮ Krizių centras „Angelų pieva“ surinko per 6 valandas

img_0006

 Krizių centro „Angelų pieva“ savanoriai ir koordinatorė

img_0008

 Aukos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai „Utenos Viltis“

img_0011

 Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos Viltis“ vadovė Aldona Vėbrienė sako per dvi dienas nuvargusi, tačiau laiminga dėl žmonių gerumo

 

2188 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.