Home » Gallery » Aktualijos » Permainos savivaldybės administracijoje – mažiau skyrių, specialistų ir seniūnijų buhalterių

Permainos savivaldybės administracijoje – mažiau skyrių, specialistų ir seniūnijų buhalterių

Permainos savivaldybės administracijoje – mažiau skyrių, specialistų ir seniūnijų buhalterių

.  

Kristina SAKAITĖ

Praėjusį ketvirtadienį Utenos r. savivaldybės taryba patvirtino naują savivaldybės administracijos struktūrą. Politikams pritarus, bus jungiami kai kurie savivaldybės administracijos skyriai, mažinamas darbuotojų skaičius, atleidžiami seniūnijų buhalteriai. Iš 18 šiuo metu veikiančių administracijos skyrių liks 15. Nuo kovo mėn. nebeliks Civilinės metrikacijos ir Viešųjų ryšių skyrių, nuo liepos bus naikinamas Vaikų teisės apsaugos skyrius. Pasak siūlymą teikusio Utenos r. savivaldybės administracijos direktoriaus Jono Slapšinsko, tai tik pirmas žingsnis, išgryninant valdymo struktūrą. Permainos pradėtos atsižvelgiant į jau galiojančius ir Vyriausybės Seimui pateiktus svarstyti Vietos savivaldos, Valstybės tarnybos ir Viešojo administravimo įstatymus. Kas vykdys panaikintų skyrių funkcijas, ar atsisakius keliolikos etatų bus sutaupyta darbo užmokesčio fondo lėšų ir kokie administravimo struktūros pokyčiai laukia ateityje – apie tai kalbėjomės su Utenos r. savivaldybės administracijos direktoriumi Jonu Slapšinsku.

dsc_0154  Utenos rajono  savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas / Kristinos Sakaitės nuotraukos    

Kas lėmė struktūrinę pertvarką administracijoje?

Valstybės valdyme vyksta tam tikri pokyčiai. Ne išimtis ir savivaldybės – jose, kaip svarbiose valdymo grandyse, pokyčiai neišvengiami. Vadovaujantis projektu, kuris greičiausiai bus patvirtintas Seime,  permainos laukia valstybės tarnautojų – karjeros darbuotojų – jų atitinkamai sumažės, nes liks tik tie, kurie teikia viešąsias paslaugas (dabar valstybės tarnybai priklauso ir vidaus administravimo bei techninio ir ūkinio pobūdžio funkcijas vykdantys darbuotojai). Pirmas mūsų svarbus žingsnis – skyrių funkcijų išgryninimas, po to bus kiti žingsniai – darbuotojų pareigybių išgryninimas. Šias permainas lėmė ne tik įstatyminės bazės pasikeitimas, bet ir informacinių technologijų progresas, kai kelių žmonių darbą atlieka programos, ir svarbiausia – būtinybė išvengti dubliavimo. Siekiame, kad sustiprėtų kontrolės mechanizmas, visos paslaugos, prašymai būtų sprendžiami greitai. Net stebiuosi numatytu įstatymo pakeitimu, kad klausėjams turima atsakyti per 20 dienų. Kaip jau sakiau Tarybos posėdyje – per 5, daugiausia 7 dienas gyventojams turi būti atsakyta, kaip bus sprendžiamas vienas ar kitas klausimas.

Tarybos posėdyje opozicija kėlė klausimą, kodėl pirmiausia nusitaikėte į seniūnijas,tiksliau, jų buhalterius, kuriuos numatyta atleisti?

2018 m. seniūnijų laukia dideli iššūkiai. Jų funkcijos nebus apribotos, priešingai – jos plėsis.

<…>

Visą interviu skaitykite lapkričio 4 d. , šeštadienio UTENOS APSKRITIES ŽINIOSE.

 

1773 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.