Home » Sveikata » Burnos higiena: dažniausiai daromos klaidos

Burnos higiena: dažniausiai daromos klaidos

Burnos higiena: dažniausiai daromos klaidos

.

Taisyklinga ir reguliari burnos higiena – sveikų ir gražių dantų pagrindas. Ir nors nuo mažų dienų tėveliai mokė, kaip taisyklingai rūpintis dantimis, odontologai pastebi, kad dažnas mūsų šių taisyklių gerai neįsisavino arba pamiršo. Taigi, mokomės iš dažniausiai pasitaikančių burnos higienos klaidų ir daugiau jų nekartojam.

Klaida Nr. 1: dantys valomi kartą per dieną.

Kiekvienas esame susidūręs su situacija, kai vakarais labai norisi miego ir apie dantų valymą net nesinori galvoti, tačiau dantis valyti tik vieną kartą per dieną yra ryškiai per mažai. Žmogaus burnoje gyvena milijonai bakterijų, kurios minta maisto likučiais ir graužia dantukus, todėl tokia atsaini burnos higiena yra tiesiausias kelias į odontologo kabinetą. Tiesa, per dažnas dantų valymas taip pat kenkia dantims, nes galite pakenkti danties emaliui. Dantų valymas ryte ir vakare – optimaliausias ir geriausias sprendimas.

Klaida Nr. 2: dantis valome iš karto po valgio.

Ne veltui sakoma, kad virškinimo procesas prasideda burnoje. Pavalgius išsiskiria rūgštys, kurios apdoroja maisto likučius, užstrigusius burnoje. Šias rūgštis, pradėjus brūžinti dantų šepetėliu, galime stipriai pažeisti dantų emalį, užgauti dantenas ir visą burnos ertmę. Po valgio turėtų praeiti bent 20 minučių ir tik tada galima valytis dantis.

Klaida Nr. 3: nenaudojame tarpdančių siūlo arba jį naudojame netaisyklingai.

Tinkamai išvalyti tarpdančius tik dantų šepetėlio pagalba yra praktiškai neįmanoma, nes dantų šepetėlis nepasiekia tokių vietų, o ir dantų pastos putos jų gerai neišvalo. Tad taisyklinga burnos higiena negali egzistuoti be tarpdančių siūlo arba specialaus dantų šepetėlio, skirto būtent šioms sunkiai prieinamoms vietoms. Tiesa kaip „Tėve, mūsų“ reiktų atminti dantų valymo proceso eigą: pirmiausia išvalome tarpdančius, po to – dantis, o galiausiai burną išskalaujame burnos skalavimo skysčiu. Toks dantų valymas užtikrina, kad neliks maisto likučių, dantys bus išvalyti tinkamai ir išskalautos bakterijos.

Klaida Nr. 4: ko kiekvieno valgymo žiaumojame kramtomą gumą.

Kramtoma guma išties pašalina maisto likučius ir suteikia burnai gaivos, tačiau, reiktų atminti, kad guma nelygi gumai. Norint išsaugoti dantų sveikatą, reiktų rinktis tik becukrę kramtomą gumą ir jos nereiktų kramtyti iki pamėlynavimo, paprasčiau tariant, iki paskutinių skonio likučių. Pavalgėt – kelias minutes pakramtėt gumą ir viskas. O dar geriau, jei burną tiesiog praskalautumėte vandeniu.

.

1261 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.