Home » Gallery » Aktualijos » Skurstančius gelbstinti Rima Petrošienė: kartais jų šaldytuvuose randu tik duonos ir pieno

Skurstančius gelbstinti Rima Petrošienė: kartais jų šaldytuvuose randu tik duonos ir pieno

Skurstančius gelbstinti Rima Petrošienė: kartais jų šaldytuvuose randu tik duonos ir pieno

.

Utenos seniūnijoje socialinio darbo specialistės pareigas einanti Rima Petrošienė sako, kad užtikrinti uteniškių orumą ir kasdienę gerovę, taip pat padėti kiekvienam jaustis lygiateisiam – vieni pagrindinių jos darbo tikslų. Jų specialistė uoliai siekia kiekvieną dieną, o pasiekti rezultatai – vietinių padėkos už gerus darbus ir laimingesniais virtę gyvenimai, taip pat šaunus bendraminčių kolektyvas – yra geriausi įvertinimai už sunkų darbą.

Socialinio darbo specialistės pareigas uteniškė R. Petrošienė eina jau 16 metų. Visus juos diena iš dienos moteris susiduria su skurdu. „Šio darbo nesirinkau, jis pats mane pasirinko. Darbo pradžiamokslį gavau iš savo gyvenimo“, – šypsosi pašnekovė.

Moteris pasakoja vargstantiems miestiečiams teikianti visapusišką pagalbą, o jos prisireikia išties daug. Antai pernykščiais duomenimis, Utenos mieste socialines pašalpas gauna 82 asmenys – tai 3,7 procentai visų miesto gyventojų. Iš jų net 35 gavėjai yra šeimos. R. Petrošienė pastebi, kad didelį rūpestį kelia ilgalaikių bedarbių skaičiaus augimas, taip pat tokių žmonių senėjimas – be darbo lieka vis vyresni, taigi ir susirasti darbą jiems sunkiau.

Ilgalaikių bedarbių skaičius mūsų seniūnijoje yra 35 asmenys, tai sudaro 1,58 proc. nuo bendro gyventojų skaičiaus. Dar yra 83 socialinės rizikos šeimos, iš jų 12 augina vaikus. Iš viso net 190-čiai asmenų seniūnijoje priklauso Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo lėšomis įsigyta parama maisto produktais, 154 asmenys tokia parama naudojasi“, – vardija socialinė darbuotoja.

Būna, šaldytuve – tik duona ir pienas

Paramą maisto produktais gauna tie žmonės, kurių mėnesinės pajamos nesiekia 153 Eur. Tai galioja ir šeimoms: jei, pavyzdžiui, šeimoje yra keturi asmenys, dirba tik vienas, ir padalinus jo atlygį iš keturių gaunasi mažiau nei minėta suma, jam jau priklauso parama.

Lyginat su praėjusiais metais, paramos maisto produktais gavėjų skaičius Utenoje mažėja. Analizuojant šios paramos gavėjus, dažniausiai tai – jaunos šeimos, kurių pajamos nėra didelės. Deja, bet dažnai tokios šeimos priklauso socialinės rizikos šeimų sąrašams, yra mažai motyvuotos, turi priklausomybių, – apgailestauja R. Petrošienė. – Yra atvejų, kada parama maisto produktais senoliams, vienišiems asmenims pagal gaunamas pajamas nepriklauso, tačiau įvertinus padėtį, apsilankius pas tokį žmogų ir savo akimis pamačius, kokiomis sąlygomis jis gyvena, kaip atrodo jo buitis, vėliau seniūnijos posėdyje priimamas sprendimas paramą suteikti. Skauda pravėrus tokių žmonių šaldytuvus ir juose radus vien duonos kepalo ketvirtį ir pieno stiklainį, o paklausus, kodėl yra šitaip, atsakymą išgirstame vieną – taupo malkoms arba vaistams.“

11

Utenos seniūnijos socialiniai darbuotojai / Asmeninio albumo nuotrauka 

Parama skurstantiems – gausi ir kokybiška

Socialinė darbuotoja palygina ir maisto produktus, kurie šiandien sudaro paramos paketus. „Drąsiai sakau, kad, apžvelgus tendencijas, skurstantiems teikiamos paramos kiekis pusmečiui ir kokybė akivaizdžiai gerėja. Vargstantys gauna tokius pat gerus maisto produktus, kuriuos šiandien galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose. Parama tiems, kam sunku sudurti galą su galu, dalijama kartą per du mėnesius“, – paaiškina specialistė.

Kokias tendencijas pastebi R. Petrošienė? „Tiesą sakant, daugelis jaučiasi turintys daugybę teisių, bet mažai pareigų. Trūksta atsakomybės jaunų šeimų gretose – eina dešimti metai, o jokio darbo nesurasta… Visgi galiu drąsiai teigti, kad bendradarbiaujant su kolegomis, seniūnaičiais ir policijos pareigūnais pasiekiame rezultatų: paramos gavėjų skaičius mažėja. Griežta kontrolė skurstančius verčia ieškotis nuolatinio ar bent laikino, sezoninio darbo“, – sako socialinė darbuotoja.

Sprendžia visas problemas

Žinoma, ne tik maisto produktais R. Petrošienė vargstantiems padeda, o visapusiškai. Socialinė darbuotoja turbūt galėtų valandų valandas pasakoti, kam, kiek ir kaip jau padėjo… Vieniems kuru padeda pasirūpinti, kitus, suprasdama, kad patys dėl negalios savimi nepasirūpins, uoliai prižiūri, buityje padeda. Be to, kas metus po porą gyvenamųjų būstų neįgaliesiems ar socialinės rizikos asmenims gyventi paruošia.

O kartais žmonės į ją kreipiasi dėl pačių netikėčiausių problemų. „Tiesą sakant, visų tokių atvejų jau, matyt, nebesuskaičiuosiu, bet šis įsiminė ilgam. Tai įvyko maždaug prieš aštuonerius metus, gūdų žiemos vakarą, apie 22 valandą. Suskambo mano telefonas, o kitame laido gale – vienišos, garbingo amžiaus moters balsas: kažkas vaikštinėjo aplink jos namą… Į mano pagalbos šauksmą operatyviai sureagavo policijos pareigūnai – nuvykus į sodybą buvo sulaikyti po privačią valdą slampinėjantys jaunuoliai“, – pasakoja.

Tokia margaspalvė ta socialinės darbuotojos R. Petrošienės kasdienybė. Ir nors kitam kasdien šitaip dirbti galėtų pasirodyti skaudu, moteris optimistė: „Vieningos mūsų komandos dėka net pati skaudžiausia nelaimė kartais tampa lengvesnė.“

Jeigu jums reikia pagalbos, kreipkitės rima.petrosiene@utena.lt

Daugiau informacijos www.priimk.lt

fondo-logo sadm-logo

1210 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. regina sako:

    saunuole pagarba tokiems soc.darb.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.