Home » Gallery » Aktualijos » Utenos apskrities policija vykdo tarptautinį projektą

Utenos apskrities policija vykdo tarptautinį projektą

Utenos apskrities policija vykdo tarptautinį projektą

.

 

latlit_logo_lit_full_rgb

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Utenos aps. VPK) kartu su kitais partneriais sėkmingai dalyvauja įgyvendinant Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-082 „Sinerginės saugumo platformos sukūrimas Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje“.

Pagrindinis projekto tikslas – sukurti sinerginę saugumo platformą Rytų Latvijos ir Lietuvos pasienyje, kuri palengvintų krizinių situacijų sprendimą.

Projekto trukmė – 2 metai (nuo 2017-05-17 iki 2019-05-16). Projekte dalyvauja: pagrindinis partneris – Latvijos valstybinė policija, 7 partneriai – Utenos aps. VPK, Latvijos valstybinė pasienio valdyba, Lietuvos valstybės pasienio tarnybos Ignalinos pasienio rinktinė, Utenos, Molėtų rajonų, Karsavos ir Kraslavos savivaldybės.

img_3609

Pirmojo etapo metu Utenos aps. VPK projekto darbo grupės nariai dalyvavo darbiniuose partnerių susitikimuose, kurie vyko Daugpilyje, taip pat tobulinosi seminaruose Panevėžyje ir Kaune, kuriuos organizavo Programos administracija, dalyvavo projekto atidarymo renginyje Kraslavoje.

Š. m. rugsėjo 16 d. projektas buvo pristatytas visuomenei Rygoje, kur vyko Europos bendradarbiavimo dienai skirtas renginys. Renginyje buvo demonstruojama policijos reagavimo į įvykius tarnybiniai automobiliai, palapinė su programos logotipu, kita vaizdinė medžiaga, nufilmuota iš įvykio vietų. Latvijos valstybinė pasienio valdyba demonstravo įrangą, kuri naudojama kasdienėje veikloje. Rygos visuomenei buvo dalinami atšvaitai, išleisti projekto lėšomis.

Viešinant projektą rudenį buvo surengtos 4 prevencinės saugumo akcijos vaikų darželiuose. Susitikimai su policijos bendruomenės pareigūnėmis vyko darželiuose „Pasaka“ (dalyvavo vaikų grupės „Žiedeliai“, „Drugeliai“ ir „Kiškučiai“). Taip pat saugumo akcijos vyko Utenos aps. VPK Anykščių rajono policijos komisariato Saugaus eismo klasėje (dalyvavo darželių „Eglutė“ ir „Spindulėlis“ vaikai) bei Utenos Saugaus eismo klasėje (darželio „Pasaka“ grupės). Vaikams buvo primintos pagrindinės kelių eismo taisyklės gatvėje ir kelyje, atšvaito teisingas dėvėjimas, kelio ženklų reikšmė ir kita svarbi informacija. Po renginių vaikams buvo išdalinti atšvaitai.

Svarbiausias šio etapo renginys – spalio 16–18 dienomis Bikuškio kaime, Sudeikių seniūnijoje, Pramogų ir laisvalaikio centre „Alaušo slėnis“, vykę tarptautiniai mokymai, kuriuose dalyvavo 48 dalyviai iš Utenos aps. VPK, Latvijos valstybinės policijos Latgalos regiono valdybos, Latvijos ir Lietuvos pasienio tarnybos, kariuomenės, Utenos apskrities Plk. Pr. Saladžiaus šaulių 9-oji rinktinė, Kraslavos, Karsavos (Latvija) bei Utenos ir Molėtų rajono savivaldybių atstovai, priešgaisrinių tarnybų pareigūnai. Mokymų dalyviai išklausė teorinę medžiagą apie tarptautinius teisės aktus, galiojančius krizinių situacijų metu pasienyje, migracijos problemas pasaulyje ir Europoje, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose, kuriuose visos tarnybos turėjo teisiškai reaguoti į sukurtą krizinę situaciją bei įvertinti atliktus veiksmus.

img_4302

Organizuojant praktinę krizinę situaciją buvo pasitelktos kelių įstaigų pajėgos: Vilniaus aps. VPK mobili vadavietė, Utenos apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Utenos aps. VPK reagavimo pajėgos bei kriminalistinių tyrimų poskyris. Po šių mokymų buvo parengtas priemonių planas-rekomendacijos, kaip privalo elgtis specialiosios tarnybos krizinių situacijų metu. Kaip sakė šio renginio organizatorės projekto koordinatorė Alina Plistkova ir projekto asistentė Asta Šuminienė, latvių ir lietuvių atstovai nuoširdžiai dėkojo už galimybę susipažinti tarpusavyje, apsikeisti kontaktais, kelias dienas pabūti kartu, dar kartą pažiūrėti į esamas problemas ir jas spręsti bendromis jėgomis, kad žmonės pasienyje gyventų saugiau ir pasitikėtų specialiųjų tarnybų profesionalumu.

Mokymus vedė lektoriai iš Lietuvos: A. Šimelionis, V. Kazlauskas, D. Daukantas, ir iš Latvijos: A. Bogustovs, I. Adijane, J. Fjodorovs.

Projekto vadovas Utenos aps. VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas pažymėjo, kad projekto kuriama sinerginė saugumo platforma – vaizdo stebėjimo kamerų sistemos įrengimas pasienyje – bus vykdoma II etape, tačiau parengiamieji darbai jau vyksta.

Straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisaria- tas, jis neatspindi Europos Sąjungos nuomonės.

 

 

767 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.