Home » Gallery » Veidai » Šalia žaliųjų gyventojų pasaulio

Šalia žaliųjų gyventojų pasaulio

Šalia žaliųjų gyventojų pasaulio

.

Nemažai žmonių ką nors kolekcionuoja. Tarkim, pašto ženklus, monetas, atvirukus, puodelius, knygas… Mes visuomet nustembame, kai sužinome apie bent šiek tiek neįprastą kolekciją. Tuomet norisi ją pamatyti, gauti daugiau informacijos. Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos metodininkė Laimutė Maniušienė domisi… varlėmis. Su ja kalbasi Stepas Eitminavičius.

Kodėl būtent varlės?

Tikrai nežinau, kodėl, kaip kilo mintis kolekcionuoti jų figūrėles. Galiu tik spėlioti. Gal todėl, kad man varlė asocijuojasi su vaikyste, gamtos pažinimu? Pavasarį su kaimynų vaikais stebėdavom besiporuojančias varles, klausydavomės tuoktuvių garsų, vertindavom vokalinius gebėjimus. Niekada jų nebijojau, bet ir nepasakyčiau, kad žavėjausi, nors tai patys fotogeniškiausi gyvūnai. „Varliškumas“ mane lydėjo ir vėliau. Mokyklos laikais buvau slidininkė, o ypač patikdavo šokinėti nuo tramplinų. Nepamenu, kas mane juokais pavadino Varle Tramplinininke. Bet tai prisiminiau tik pirkdama pirmą varlytę. Savo jaunystei prisiminti. Parsivežiau, regis, iš Čekijos – mažą, stiklinę. Mat man apskritai labai patiko, patinka gaminiai iš stiklo. Antroji kolekcijoje – varlytė su karūna, taip pat iš stiklo. Trečią padovanojo dukra. Tuomet nusprendžiau, kad jau kur bevažiuosiu, būtinai parsivešiu po varlytę. Vyrui, dukrai taip pat patiko šis sumanymas. Tada jau kaupėme trise. Ypač daug varlyčių parveža vyras iš užsienio: Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos. Neišsipildė mano noras rinkti jas tik stiklines – giminaičiai, sužinoję apie šį pomėgį, kiekviena proga dovanoja varles iš įvairių medžiagų. Tad turiu ir keramikinių, ir pliušinių, ir metalinių.

laimute-maniusiene-prie-savo-kolekcijos

L. Maniušienė prie savo kolekcijos / Asmeninio albumo nuotraukos

Ar jums įdomu apskritai kuo daugiau sužinoti apie varles?

Jau vėliau pradėjau domėtis jų reikšme. Meteorologijoje ir medicinoje varlės, rupūžės yra ypač svarbios. Pagal jų elgesį dažnai būdavo sudaromos ilgalaikės bei trumpalaikės orų prognozės. Sapnuoti žaliąją varlę – geras ženklas. Tai reiškia, kad nuo šiol gyvenimas bus palyginti ramus, be sukrėtimų. Varlių figūrėles geriausia laikyti svetainėje, kojomis į duris, kad pritrauktų pinigus. Negalima uždaryti vonios kambaryje, nes prisigers blogos energijos, pradės nešti nuostolius. Miegamajame pasidarys tingios…

Kaip eksponatai atsiranda jūsų kolekcijoje?

Dauguma – dovanos. Dabar varlytes gaunu ne tik iš šeimos narių, pažįstamų. Beje, į užsienį išvažiavę artimieji jau žino, ką man parvežti lauktuvių. Štai prabangia figūrėle gimtadienio proga nudžiugino krikšto dukra, gana sunkia – sūnėnas… Geografija labai plati: jos atkeliavo iš Amerikos, Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Lenkijos, Kanarų salų ir t. t.

O kurios varlytės pačios mieliausios?

Kuri gražiausia ir mieliausia, tikrai negalėčiau pasakyti – visos vienodai gražios, mielos, puikios, nes kiekviena turi savo istoriją, kiekviena primena man brangius žmones. Visai neseniai gimtadienio proga giminaitė atnešė gyvą varlę. Ją apgyvendinau Krašuonos parke. Dovanoja varles ir pagal specialybę – turiu keletą varlyčių bibliotekininkių, susikaupė net keli ansambliai muzikančių, sodininkių, poilsiautojų. Kuri brangiausia pinigine prasme, taip pat nežinau – tikrai neišlaidauju įsigydama, man svarbu, kad suvenyras primintų kažkokį įvykį, žmogų, nuotaiką. .
Prieš kelerius metus jūsų kolekciją bibliotekoje galėjo pamatyti visi norintieji…

Kolegoms, draugams ilgai nepasakojau apie savo pomėgį, buvau prasitarusi tik vienam kitam, kurie ir įkalbėjo surengti parodą. Labai džiaugiausi matydama, kad linksmos, muzikuojančios, dirbančios varlytės žmonėms patiko, pakėlė nuotaiką. Visi tik šypsojosi, o mažiausieji netgi pareiškė norą įsigyti. Atsiliepimų knygoje – patys gražiausi sveikinimai bei linkėjimai, padėkos. Kai kas papasakojo apie buvusius norus pabučiuoti varlę tikint, kad ji pavirs princu, kai kas prisiminė sunkią, skaudžią, be pasakų vaikystę, kai kas apgailestavo dėl grėsmės varlių populiacijai… Tuomet ir kolegės sužinojo apie mano pomėgį – dabar dovanoja įvairiausiomis progomis ir be progų. Kol kas kolekcijoje – tik apie 700 figūrėlių. Nesivaikau kiekio, bet tikrai džiaugiuosi kiekviena nauja varlyte.

linksmosios-susimasciusios

524 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.