Home » Gallery » Verslas » Po nelaimės Prancūzijoje moteriai pavyko sumažinti sąskaitą už medicinines paslaugas

Po nelaimės Prancūzijoje moteriai pavyko sumažinti sąskaitą už medicinines paslaugas

Po nelaimės Prancūzijoje moteriai pavyko sumažinti sąskaitą už medicinines paslaugas

.

Kelionės po Prancūziją metu moterį su dukra ištikusi nelaimė privertė susimąstyti apie privalomojo sveikatos draudimo niuansus Europos Sąjungos valstybėse. Ši istorija rodo, kad nereikia iš karto sutikti su keliamais reikalavimais – pasitelkus į pagalbą Lietuvos SOLVIT centro kvalifikuotus specialistus, galima gerokai sumažinti sąskaitas už su sveikata susijusias išlaidas užsienyje.

Vietoj 11 eurų kompensacijos – 295 eurų

Moteris su dukra keliavo po Prancūziją. Deja, atostogaujant paplūdimyje mergaitė susižalojo ir moteriai teko kreiptis į artimiausią Prancūzijos ligoninę. Čia prancūzų medikai pasirūpino mažąja – suteikė jai būtinąją medicinos pagalbą.

Viskas baigėsi gerai, tik moteris už paslaugas gavo 430 eurų sąskaitą. Ji apmokėjo ją per daug nesijaudindama: mergaitė buvo drausta privalomuoju sveikatos draudimu Lietuvoje, tad moteris grįžusi į Lietuvą kreipėsi į teritorinę ligonių kasą dėl patirtų išlaidų už būtinąją medicinos pagalbą Prancūzijoje kompensavimo.

Išlaidos, patirtos Europos Sąjungos šalyje, yra padengiamos atsižvelgiant į šalies, kurioje buvo suteiktos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos, taisykles ir tarifus. Todėl Klaipėdos teritorinės ligonių kasos kreipėsi į Prancūzijos atsakingą instituciją dėl sumos, kuri turėtų būti kompensuota mergaitės šeimai pagal Prancūzijos taisykles.

Iš Prancūzijos atskriejęs atsakymas nenudžiugino – kompensacijos suma sudarė vos 11 eurų. Moters toks prancūzų atsakymas neįtikino ir ji kreipėsi į Ūkio ministerijoje veikiantį Lietuvos SOLVIT centrą, kuris nemokamai sprendžia Europos Sąjungos piliečių problemas, susijusias su valstybinių įstaigų veikla.

Įsikišus SOLVIT, paaiškėjo, kad Prancūzijos atsakinga institucija neįvertino, jog mergaitė yra apdrausta būtinuoju sveikatos draudimu Lietuvoje. Po SOLVIT kreipimosi prancūzai perskaičiavo kompensuojamą sumą ir išsiuntė atsakymą Lietuvos institucijai su nauja suma. Netrukus mergaitės šeimai buvo pervesta teisingai apskaičiuota kompensuojama suma – 295 eurai.  

Sprendžia ne tik su sveikatos draudimu susijusias problemas

Jei susidūrėte su tokia ar panašia problema, jums padėti gali SOLVIT tinklas, kurio nacionaliniai centrai rūpinasi pažeistais piliečių bei įmonių interesais visoje Europos Sąjungoje, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine ir Norvegijoje. SOLVIT nemokamai padeda tuomet, kai kitos Europos Sąjungos šalies valstybinė įstaiga pažeidė asmens ar įmonės teises, kurias užtikrina Europos Sąjungos teisė, ir nukentėjusysis dar nesikreipė į teismą.

Apie problemas, su kuriomis susidūrėte kitoje Europos Sąjungos šalyje, galima pranešti internetu adresu www.solvit.lt. Gavus skundą, jį siekiama išspręsti per dešimt savaičių.

SOLVIT taip pat padeda spręsti problemas, susijusias su teisėmis gyventi kitoje valstybėje, vairuotojo pažymėjimo pripažinimu, įvairių socialinių išmokų, pensijų, pašalpų mokėjimu, sveikatos draudimu, profesinės kvalifikacijos pripažinimu kitoje Europos Sąjungos šalyje.

SOLVIT padeda ir įmonėms. Jei bendraudama su kitos šalies valstybine įstaiga jūsų įmonė susidūrė su nesklandumais dėl pridėtinės vertės mokesčio grąžinimo, ribojimais tiekti prekes ar teikti paslaugas, tuomet SOLVIT specialistai irgi gali padėti. Tačiau jei kyla bėdų su užsienio įmone, SOLVIT nesprendžia įmonių tarpusavio nesutarimų. Taip pat nėra sprendžiamos situacijos, kai ginčo šalys jau kreipėsi į teismą.

Europos Sąjungos šalyse gyvenantys, dirbantys, studijuojantys, keliaujantys ar savo verslą kuriantys lietuviai aktyviai gina savo teises, o SOLVIT centro darbo efektyvumo rodiklis vis auga. Nors SOLVIT ginčų sprendimo būdas neteisminis, tačiau dauguma visų skundų išsprendžiama įmonės ar piliečio naudai.

2016 m. Ūkio ministerijoje veikiančiame Lietuvos SOLVIT centre buvo nagrinėti 104 skundai, iš kurių 34 – SOLVIT kompetencijos bylos. Palyginti su 2015 m., SOLVIT kompetencijos bylų skaičius išaugo 17 proc.

2016 m. Lietuvos SOLVIT centras, bendradarbiaudamas su kitų šalių SOLVIT centrais, sprendė 28 bylas dėl problemų, kilusių Lietuvos piliečiams ir verslininkams kitose Europos Sąjungos šalyse, ir 6 bylas dėl galimo Lietuvos institucijų netinkamo Europos Sąjungos teisės taikymo. 2016 m., kaip ir ankstesniais metais, didesnę dalį skundų sudarė piliečių skundai, taip pat buvo išnagrinėti 5 verslo atstovų skundai.

solvit-full

982 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.