Home » Gallery » Aktualijos » Pasaulinė diena žuvusiems kelyje atminti

Pasaulinė diena žuvusiems kelyje atminti

Pasaulinė diena žuvusiems kelyje atminti

.

Jonas RAGAUSKAS

Kiekvienais metais nuo 2005-ųjų lapkričio trečiąjį sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena buvo lapkričio 19-oji.

2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją, kuria kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose paminėti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų. Kartu siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi, kad būtų išvengta beprasmių aukų.

Nors praėjusiais metais Lietuva pasiekė geriausią rezultatą tarp 32 valstybių, dalyvaujančių Kelių saugumo charakteristikų indekso programoje (žuvusių skaičių sumažinusi 22,3 proc.) ir užėmė 22-ąją vietą iš 28 Europos valstybių pagal žuvusių žmonių skaičių 1 mln. gyventojų, keliuose žūstančių žmonių skaičius vis dar labai didelis. Ypatingai nerimą ir susirūpinimą kelia šiais metais padidėjęs žuvusiųjų skaičius. Statistikos duomenimis, iki lapkričio 17-osios mūsų šalyje eismo nelaimėse jau netekome 167 eismo dalyvių, t. y. 3,7 proc. daugiau nei 2016 m. Pernai Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 161 žmogus.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos kartu su kitomis įstaigomis bei organizacijomis kvietė visus Lietuvos žmones paminėti tuos, kurie žuvo eismo nelaimėse, ir apsaugoti tuos, kurie gyvi. Utenoje praėjusį sekmadienį žuvusiems kelyje atminti diena buvo minima prie bažnyčių. Buvo platinami leidiniai saugaus eismo temomis, atšvaitai. Su uteniškiais naudinga informacija ir specialiomis priemonėmis, padedančiomis saugiau jaustis kelyje, dalijosi VĮ „Kelių priežiūra“ Utenos padalinio saugaus eismo inžinierė Sandra Dindaitė ir Utenos apskrities VPK Kelių policijos vyr. specialistas Remigijus Rusteika.

dscf5264 dscf5266 dscf5272

911 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.