Home » Kultūra » Po G. Savicko gerbėjų antplūdžio, bibliotekos direktorė liko už durų

Po G. Savicko gerbėjų antplūdžio, bibliotekos direktorė liko už durų

Po G. Savicko gerbėjų antplūdžio, bibliotekos direktorė liko už durų

.

 

Kristina SAKAITĖ

Kai kurie uteniškiai, šeštadienio vakarą veržęsi pamatyti ir išgirsti aktorių Giedrių Savicką, liko it musę kandę. Į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos 120 vietų konferencijų salę bandė patekti du kartus daugiau aktoriaus gerbėjų, tad netilpusiesiems į diskusiją „Aš čia pro šalį ėjau…“ teko ieškotis kitų pramogų.

„Šitokia žvaigždė atvažiavo, geras aktorius, humoristas, o dar šeštadienis. Reikėjo didesnėje erdvėje surengti susitikimą!“ – bibliotekos darbuotojas protino vienas tarp laimingųjų nepatekęs garbaus amžiaus uteniškis.

„Kol jie toje pirtyje išsipers, Pauliaus Normanto albumus pavartysiu, – nenusiminė kita į renginį nepatekusi bibliotekos lankytoja, uteniškiams gerai pažįstama gydytoja Emilija Federavičienė. „Utenos apskrities žinioms“ pašnekovė pasakojo dažnai čia besilankanti, nes biblioteka – tai tokia vieta, kur gali ir pailsėti, ir įdomiai praleisti laiką. „Man šis aktorius neatrodo išskirtinis, bet jis populiarus. Kai parekomendavau žmonėms, kurie niekada apskritai į jokius bibliotekos renginius neina, net jie panoro ateiti į susitikimą“, – sakė E. Federavičienė.

Kol ovacijų sulaukęs G. Savickas (beje, aktoriaus seneliai kilę iš Kuktiškių, Utenos r.) pasakojo apie savo patyrimus salės viduje, pakalbinome dar vieną už durų likusią renginio dalyvę – A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę. Pasak direktorės, tai ne pirmas kartas, kai taip nutinka, vis tik milžiniško populiarumo sulaukiančių renginių ne tiek jau daug. „Pirmiausiai lankytojai turi tilpti, aš ir taip daug pamatau“, – juokauja pašnekovė ir prisipažįsta, kad jai šis aktorius nėra žvaigždė, tiesiog puikus scenos artistas. „Šiuos susitikimus, skirtus skatinti žmonių pilietiškumą, organizuoja Pilietinių iniciatyvų centras ir jo vadovas Girvydas Duoblys. Tai jis yra pasakę, kad dabar Lietuvoje trys žvaigždės – A. Bumblauskas, G. Savickas ir M. Mikutavičius. Bet pavyzdžiui man žvaigždė yra dainininkė Jazzu. Ji taip pat atvyks į Uteną, bet gal tada susitikimą su klausytojais reikia planuoti kultūros centre…

20171125_155330

„Netyčia pro šalį ėjęs“ G. Savickas Utenoje sulaukė anšlago  / Kristinos Sakaitės nuotraukos

 

 

 

Jau kitais metais turėtų vykti susitikimas ir su dainininku Marijonu Mikutavičium.“ Kalbėdama apie populiariausius bibliotekos vadovė minėjo ne tik pramogų verslo atstovus, bet ir kitų sričių specialistus. Visuomenės dėmesio sulaukė neseniai bibliotekoje lankęsis psichiatras Dainius Pūras , išsakęs savo poziciją apie psichikos ligų gydymą ir kėlęs temas, kuriomis Lietuvoje apskritai nekalbama. Loreta Vaicekauskienė, kalbininkė iš Lietuvių kalbos ir tautosakos instituto, galima sakyti, maištininkė, kalbėjusi intriguojančia tema apie Valstybinę lietuvių kalbos komisiją, filologų dėmesio nesulaukė, nors visuomenė atėjo.

„Man liūdniausia, kai atvažiuoja politologai, o mūsų istorijos mokytojams neįdomu. Ne tik kad patys neateina, bet ir mokinių nepaskatina – tai keista…“ V. Garunkštytė sako, kad niekada neatšaukia renginio, nesvarbu, kiek žmonių besusirinktų. Beje, „rekordininku“ Utenoje tapo prof. Rimvydas Laužikas, kalbėjęs apie bibliotekininkystę. Jo pasiklausyti atėjo du organizatoriai ir vienas klausytojas. Organizatoriai neabejoja: jeigu profesorius būtų kalbėjęs apie maistą, būtų surinkusi pilna salė.

 

 

20171125_162053

„Pirmiausiai lankytojai turi tilpti, aš ir taip daug pamatau“, – juokauja A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė V. Garunkštytė

20171125_154957 20171125_162304

20171125_161019

 

20171125_154958 20171125_155023 20171125_160037 20171125_162252 20171125_162147

2407 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.