Home » Projektų archyvas » Spalvoto meduolio diena subūrė verslininkus, globojamus vaikus ir savanorius

Spalvoto meduolio diena subūrė verslininkus, globojamus vaikus ir savanorius

Spalvoto meduolio diena subūrė verslininkus, globojamus vaikus ir savanorius

.

 

Kristina SAKAITĖ

Šeštadienį keliasdešimt Lietuvos kepyklėlių klegėjo nuo gausaus būrio savanorių, globos namų, dienos centrų auklėtinių, į akciją įsitraukusių miestelėnų. Spalvoto meduolio dieną šventę uteniškiai jau trečius metus prisijungia prie iniciatyvos, suartinančios šeimą ir draugus, padedančios globotiniems vaikams susirasti įtėvius, skatinančios savanorystę, o tradicine šių susitikimų vieta Utenoje jau tapo „Aušros“ prekybos centras.

Ramutį Kavoliūnienė, Spalvoto meduolio dienos Utenoje koordinatorė, džiaugėsi, kad į akciją noriai įsitraukia Utenos kolegijos studentai – ne tik būsimieji socialiniai darbuotojai, bet ir buhalteriai bei kitus mokslus kremtantys jauni žmonės.

„Kiekvienais metais tiek savanorių, tiek globos namų auklėtinių vis daugėja. Kadangi aplinkiniuose miestuose ši akcija nevyksta, šiais metais sulaukėme svečių iš Zarasų, Dusetų, Antazavės globos įstaigų ir dienos centrų, praėjusiais metais buvo atvykę vaikai iš Ignalinos.

Vienas iš šios akcijos tikslų – skatinti savanorystę, įtraukiant ne tik mokyklų, kolegijų ar kitų įstaigų atstovus, bet ir globos namų auklėtinius. Tai prieškalėdinis renginys, skirtas dalintis gerumu, bendrauti su tais, kuriems galbūt labiausiai to stinga“, – sakė R. Kavoliūnienė.

Į socialines akcijas noriai įsitraukiančio prekybos centro „Aušra“ valdytoja Daiva Trapnauskienė, sulaukusi organizatorių siūlymo suteikti erdvę Spalvoto meduolio renginiui, neabejojo: „Mes norime dalyvauti Utenos visuomenės gyvenime, nenorime būti vien prekybininkai ir užsiimti komercija. Juk svarbu, kas pas mus atėję žmonės jaustųsi kaip namuose ar pas draugus. Žinoma, finansinės naudos iš šių akcijų mes neturime, priešingai, patys prisidedame… Tiesiog smagu, kai atvažiuoja vaikai iš globos namų, centrų, turi galimybę pabendrauti, jaustis mylimi. Juk gyvendami bendruomenėje norime, kad visi žmonės džiaugtųsi, nejaustų atskirties. Vaikų globos namai čia sėda prie stalo ir, margindami meduolius, bendrauja su kitais vaikais, atvykusiais iš šeimų, to galbūt, jie negali padaryti kasdien“.

 

dsc_0170

Renginio Utenoje koordinatorė Ramutė Kavoliūnienė ir prekybos centro „Aušra“ valdytoja Daiva Trapnauskienė su savanoriais / Kristinos Sakaitės nuotraukos

 

Prekybos centras renginio dalyvius aprūpino meduoliais – jų nupirkta net 550, parūpino marginimo priemonių. Per kelias valandas keli šimtai saldumynų buvo nubarstyti šokolado, karamelės pabarstukais, išpiešti įvairiais dažais. Gardėsiai keliaus į vaikų namus, šeimas. Pasak direktorės, šią gražią tradiciją planuojama tęsti ir ateityje.

Spalvoto meduolio dieną jau įvertino renginyje bent kartą dalyvavę vaikai. Vienas iš renginio koordinatorių, Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro socialinis darbuotojas Martynas Grunevas pastebi, kad Dienos centro vaikai ypač laukia šios šventės, kai savo rankomis puoštais saldumynais galės pavaišinti mamą, tėtį, brolį ar seserį. „Jiems tai didelė atrakcija. Kartais vaikams gal trūksta užimtumo, nes sulaukiame net tokių pageidavimų, kad Dienos centras galėtų dirbti ir savaitgaliais.“ M. Grunevas tikisi, kad ši šventė, pritraukianti į Uteną dalyvius iš aplinkinių miestų, taps užkrečiamu pavyzdžiu. „Būtų dar smagiau, kad Zarasai ar kiti mažesni miestai patys inicijuotų panašias akcijas, o šeimos galėtų ten rinktis“. Pašnekovas pastebi, kad po truputį populiarėjant savanorystei, vyksta vis daugiau akcijų, į kurias įtraukiami Dienos centrai, globos įstaigos, tačiau dauguma dalijimosi renginių supuola prieš didžiąsias šventes, nors turėtų vykti ištisus metus.

Be Utenos kolegijos studentų, savanoriauti atvyko ir Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai. Dešimtokas Arvydas meduolių margintojus moko ir prižiūri jau antrus metus. Vaikinas prisipažįsta: pirmais metais atėjo, nes auklėtoja liepė, šiemet pats veržėsi. „Šis renginys labai pakelia dvasią. Norisi padėti mažiems vaikams ir pačiam įdomu sukurti kažką savo“. Arvydas sako, kad tokia veikla ugdo ne tik vaikų, bet ir pačių savanorių kūrybingumą. Ateitį planuojančiam sieti su psichologija, socialine pedagogika gimnazistui vaikų užimtumo organizavimas – viena įdomiausių veiklų. Pasitikrinti kantrybę galėjo neseniai savanoriavęs Sudeikių daugiafunkciame centre. „Taip, kantrybės reikia, ten buvo labai daug mažų vaikų, bet su jais lengviau bendrauti, negu su paaugliais. Žinoma, jie visi skirtingi ir vienu metu vienas prašo siaubo filmo, kitas – fantastikos, trečias – animacinio. Aš išklausau kiekvieno jų norą, tada mes balsuojame už visus pasiūlymus ir priimame sprendimą. Jeigu kažkas labai supyksta, kad žiūrėsime „ne jo“ filmą, pažadu kitąkart tą pažiūrėti…“ – pirmąją savanorystės patirtimi dalinasi Arvydas.

Spalvoto meduolio dienos dalyvius linksmino Utenos meno mokyklos jaunieji muzikantai, nuo vidurdienio jų koncerto galėjo pasiklausyti ir meduolių margintojai, ir atsitiktinai apsipirkti atėję miestiečiai.

Pernai šalyje išpiešta 10 tūkst. šios šventės simbolių – imbierinių meduolių, o organizatoriai tikisi, kad renginys, suburiantis šeimas, draugus kasmet taps vis populiaresnis.

dsc_0208 dsc_0177

dsc_0164 dsc_0165 dsc_0168 dsc_0178 dsc_0179 dsc_0181 dsc_0183 dsc_0187 dsc_0188 dsc_0216

dsc_0190 dsc_0191 dsc_0196 dsc_0198 dsc_0204 dsc_0207 dsc_0218 dsc_0220 dsc_0225 dsc_0227 dsc_0229

dsc_0211 dsc_0208 dsc_0202

 

dsc_0246

dsc_0193dsc_0234 dsc_0241 dsc_0243

 

dsc_0208

dsc_0239 dsc_0167

 

1872 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.