Home » Gallery » Verslas » Verslo nominacijos: pagerbti ir kaimo darbdaviai, ir bibliotekininkai

Verslo nominacijos: pagerbti ir kaimo darbdaviai, ir bibliotekininkai

Verslo nominacijos: pagerbti ir kaimo darbdaviai, ir bibliotekininkai

.

Kristina SAKAITĖ

Ketvirtadienį Utenos kūrybinių industrijų centre pagerbti jau dešimtmečius savo verslą vystantys ir tik pradėję savarankišką veiklą uteniškiai, nominuoti saugiausių, socialiai atsakingų, iniciatyviausių, tradicinį amatą puoselėjančių, kaime darbo vietas kuriančių ir kt. įmonių atstovai bei socialiniai partneriai.

Utenos verslo informacijos centro organizuotame renginyje „Utenos verslo nominacijos 2017“ už investicijas į verslo plėtrą suvenyrinė pasaga įteikta UAB „Vytrolma“, gaminančiai aukštos kokybės gaminius iš lakštinio plieno, skirtus statyboms ir statybų pramonei, įmonės produkcija tiekiama Lietuvos ir užsienio šalių rinkai. 1994 m. įkurta įmonė, vadovaujama Rolando Mackaus, pastaruoju metu didina gamybinius pajėgumus investuodama į gamybinius pasatus ir įrenginius 4,5 mln. eurų.

Utenos teritorinės darbo biržos įsteigtą nominaciją už iniciatyvą pradėti verslą laimėjo neseniai „Justinos grožio studiją“ įsteigusi Justina Urbonienė, savo pomėgį pavertusi pragyvenimo šaltinių. Baigusi inžinerines studijas, būsima verslininkė dirbo pagal specialybę, bet viską metusi grįžo į Uteną. „Norėjosi kažko moteriškesnio, kūrybiškesnio, dirbti jaukioje aplinkoje“, – sako verslininkė, šiemet įkūrusi mažąją bendriją.

Ramūno ir Astos Katinų ūkis apdovanotas už tradicinio amato puoselėjimą. Vyras ir žmona senoviniu būdu spaudžia sėmenų aliejų, kuris vertinamas ne tik kaip maisto produktas, bet ir profilaktinė priemonė nuo įvairių negalavimų. „Iki didelio verslo mums dar labai toli. Mes vadinamės amatininkais, bet kartu tai yra hobis. Kai darai tai, kas labai įdomu ir dar kažką sveikatini, tai gaunasi labai gerai“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė R. Katinas ir dėkojo, kad pastebimi ne tik verslininkai, bet amatininkai.   dsc_0301 Utenos verslo nominacijų 2017 steigėjai ir laimėtojai / Kristinos Sakaitės nuotraukos  

Renginyje apdovanota ir saugiausia metų įmonė – UAB „Oldauta“ – ir jos vadovas Gytis Bukauskas.

Už socialinę partnerystę pagerbta Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka, viena iš šalies bibliotekų lyderių, regiono kultūros, švietimo ir informacijos židinys. Utenos kolegiją ir šią biblioteką sieja partnerystė akademinėje, edukacinėje, kultūrinėje srityse. Tarp šių įstaigų pasirašyta bendradarbiavimo sutartis išplėtė galimybes visuomenei ir akademinei bendruomenei naudotis informacinių šaltinių fondais bei dalyvauti bendruose projektuose.

„Man netikėta verslo aplinkoje atrasti biblioteką. XXI amžiuje Lietuvoje tai yra naujovė, bet pasaulyje – tikrai ne, – kalbėjo A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė. – Viešoji biblioteka šiandien yra labai svarbi vieta, bet mūsų šalyje dar trūksta tyrimų, kad būtų įrodyta šios įstaigos vertė. Manau, uteniškiams, mums, pavyko įrodyti, kad biblioteka tikrai kuria vertę ir valstybės pinigus leidžia ne veltui“.

Specialioji nominacija už atjautą artimui atiteko VšĮ Krizių centrui „Angelų pieva“ ir jos vadovui kun. Sauliui Kalvaičui. Kunigas jau daug metų rūpinasi vargstančiais ir gyvenimo užribyje atsidūrusiais žmonėmis. „Pradžia nebuvo lengva, – prisimindamas besikuriančio krizių centro pirmuosius žingsnius prieš 12 metų kalbėjo S. Kalvaitis. – Bet mes visada jautėme paspirtį ir paramą iš savivaldybės ir mūsų verslininkų, kurie padėjo kurti mums „Angelų pievą“. Įstaiga po truputį augo. Iš pradžių pas mus glaudėsi 9 benamiai, dirbo viena darbuotoja, šiandien globojame per 60 žmonių – apie 30 benamių ir dar tiek pat vienišų senelių. Apie 100 žmonių labdaros valgykloje gauna nemokamus pietus. Viešojoje įstaigoje šiuo metu dirba 20 etatinių darbuotojų, dar 10 savanorių. Iš mažos sėklytės, jūsų gerumo ir paskatinimo nepasiduoti bei tikėjimo išaugo nemenka įstaiga, padedanti daugeliui žmonių“.

Tarp šių metų nominuotųjų – ir jau 13 metų girdimas VšĮ „Utenos radijas“ bei jo vadovas Linas Bražionis apdovanotas už informacijos sklaidą.

Utenos apskrities darbdavių asociacijos prezidentas Albinas Kazanavičius už sėkmingai kuriamą verslą kaime stiklinę pasagą įteikė UAB „Vitula“  vadovui Vidmantui Urnavičiui. Užpaliuose veikianti įmonė gamina ąžuolines parketlentes, dalis jų eksportuojama į Europos Sąjungos, JAV, Meksikos bei Australijos rinkas. Įmonėje dirba per 50 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, „Vitula“ kasmet investuoja į darbuotojus, įrengimus, įsisavina naujas technologijas. „Miestelyje sukūrėme darbo vietų, mažinome bedarbystę, tačiau šiandien, kaip ir visur, trūksta gerų specialistų, gyvename tomis pačiomis bėdomis“, – dėkodamas už apdovanojimą apie verslo tendencijas kalbėjo „Vitulos“ vadovas.

Utenos verslo informacijos centro veiklą pristatė šio centro vadovė Irina Šeršniova, į renginį susirinkusius Utenos rajono verslininkus sveikino Lietuvos darbdavių konfederacijos pirmininkas Danas Arlauskas, Seimo narys Edmundas Pupinis, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. dsc_0295 dsc_0282   dsc_0276 dsc_0265 dsc_0287 dsc_0288 dsc_0264 dsc_0279 dsc_0297 dsc_0226 dsc_0229 dsc_0236 dsc_0240 dsc_0246 dsc_0260 dsc_0241 dsc_0249 dsc_0239   dsc_0171 dsc_0173 dsc_0175 dsc_0180 dsc_0182 dsc_0187 dsc_0188 dsc_0190 dsc_0191 dsc_0196 dsc_0207 dsc_0210 dsc_0215 dsc_0218 dsc_0219 dsc_0220 dsc_0221   dsc_0172dsc_0223 dsc_0224 dsc_0206 dsc_0306    

2701 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. aedfhgwe parašė:

    tai kai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.