Home » Sportas » Utenos motokrosininkai „privažiavo“ 20-metį

Utenos motokrosininkai „privažiavo“ 20-metį

Utenos motokrosininkai „privažiavo“ 20-metį

.

Kristina SAKAITĖ

„Pakrūmių čempionai“ – taip kažkada save šmaikščiai pravardžiavo trasos treniruotėms vis neatrandantys Utenos motokroso mėgėjai. Dulkės, purvas, adrenalinas ir motociklininkų virtuoziški triukai – žiūrovai nepraleidžia tokio reginio, o sportininkų entuziazmas padėjo ne tik išpopuliarinti šią sporto šaką Utenoje, bet ir pasiekti svarių pergalių šalies, Europos ir pasaulio čempionatuose.

Prieš 20 metų motociklų sporto mėgėjus subūręs į Aukštaitijos sporto klubą „Porteris“ Nerijus Šeduikis jam vadovauja iki šiol. N. Šeduikis šiandien kalba ne tik apie išugdytus gabius sportininkus ir jų trofėjus, bet ir apie tai, kokia kaina tokie rezultatai pasiekiami.

Motosporto gerbėjai turbūt seka ir žino visus klubo veiklos etapus, pakilimus ir nesėkmes, bet tiems, kurie apie „Porterį“ nėra girdėję, papasakokite trumpai, kodėl tuomet, prieš 20 metų, prireikė burtis į klubą.

Sovietmečiu visas motociklų, automobilių sportas priklausė organizacijai, padedančiai rengti atitinkamus specialistus armijai ir laivynui. Pas mus tokia organizacija veikė Molėtų gatvėje. Po nepriklausomybės ši sistema žlugo, reikėjo kurti naują, ir šį sportą vystyti toliau. Mūsų pagrindinis tikslas buvo surinkti Utenos sportininkus po viena vėliava ir siekti komandinio bei asmeninio rezultato.

Utenoje motokroso sportas turi gilias tradicijas, Alių trasai jau apie 50 metų. Mūsų karta – trečioji, užsiimanti motociklų sportu. Ankstesniais laikais Utenoje visi žinojo motociklininką Zlatkų, po to sužibo dar viena žvaigždė – Valdas Šimonėlis, ir pagaliau – Nerijus Rukštela.

2009 m., būdamas 36-erių,Valdas Šimonėlis atstovavo mūsų klubui, kartu su juo startavo ir septynmetis jo sūnus Jonas. Tais metais „Porteris“ pirmą kartą tapo Lietuvos čempionais.

Alių trasa – vienintelė vieta, kur šiuo metu gali treniruotis motociklininkai?

Kažkada buvo trasa prie cerkvės. Vėliau, kai kolūkio pirmininkas atrėžė gabalą žemės, atsirado trasa Aliuose. Kaip klubas, pirmą kartą įkėlėme koją į trasą tik po 10 metų veiklos. Visą tą laiką treniravomės kur papuola, taip ir vadinom save: „Pakrūmių čempionai“…

Kai pradėjo gerėti rezultatai, matėme, kad Alių trasa visai neatitinka reikalavimų. Kiek galima treniruodavomės Aliuose, bet turėjome papildomų mini trasų, vėliau jau išvykdavome į treniruočių stovyklas užsienyje.

Norėdamas lenktyniauti pasaulinio lygio trasose, turi tokiose ir treniruotis. Aišku, galime verkti arba kažką daryti. Aliuose restauruodami trasą supylėme didelį kalną, nes kai nuvažiavome į Šveicariją, buvo baisu sportininkus paleisti. Dabar tą kalną Alių trasoje vadiname devynaukščiu. Didžiausias šou sportininkams ir mechanikams buvo per pirmas Lietuvos čempionato varžybas, kai po pirmos dienos reikėjo lyginti trasą ir į „devynaukštį“ važiavo buldozeris…

Uteniškiams bene geriausiai žinomas šio sporto atstovas – Nerijus Rukštela, kurį treniravote nuo vaikystės. Talentas ar darbas jam padėjo pasiekti puikių rezultatų?

Nerijus pirmą kartą startavo penkerių, o septynerių jau iškovojo čempiono vardą.

Mano treniruojamoje grupėje jis buvo drąsiausias, labiausiai užsispyręs. Pasibaigus treniruotei klausdavo, kodėl jau baigėsi. Lankė plaukimą, krepšinį, kovos menų treniruotes, kad sustiprėtų fiziškai, judesiai būtų staigesni. Turėdavome rytinę treniruotę nuo 6 val. ryto, ir popietinę, jam grįžus iš mokyklos. Nerijus niekada nepasakė, kad pavargo, kažkas nepatinka ar kažkuo nepatenkintas.

Kai aštuonerių laimėjo pasaulio čempionate, tai buvo lūžio taškas, nes atsirado daugiau dėmesio ir entuziazmo.

Visą interviu skaitykite šeštadienio, gruodžio 2 d. „Utenos apskrities žiniose“.

dsc_0167

Aukštaitijos sporto klubo „Porteris“ įkūrėjasir vadovas Nerijus Šeduikis / Kristinos Sakaitės nuotrauka

00206b5cba4e171129083245

Auga jaunoji motokrosininkų karta / Klubo „Porteris“ archyvo nuotraukos

00206b5cba4e171123105010

00206b5cba4e171129083119

1998-mazas

00206b5cba4e171129083119

plakatas-mazas

952 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.