Home » Gallery » Aktualijos » Uteniškiai kaimynus saugos naudodamiesi „Viber“ programėle

Uteniškiai kaimynus saugos naudodamiesi „Viber“ programėle

Uteniškiai kaimynus saugos naudodamiesi „Viber“ programėle

.

2017 m. liepos mėn. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys, darbinės komandiruotės Nyderlandų Karalystėje metu, susipažindamas su EUROPOLO (Hagoje) veikla bei vietinės policijos darbu, atkreipė dėmesį į gyvenamųjų namų kvartaluose stovinčius ženklus su mobiliosios programėlės „Viber“ logotipu. Pasidomėjus ką jie reiškia, policijos kolegos iš Nyderlandų Karalystės paaiškino, jog šie ženklai simbolizuoja toje vietoje veikiančias saugias kaimynystes ir rodo, kad čia gyvena budrūs ir vieni kitais besirūpinantys gyventojai.

Utenos AVPK viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys, grįžęs į Lietuvą, netruko pabandyti šią idėją įgyvendinti Utenoje. Pirmoji tokia saugi kaimynystė jau veikia – 2017 m. gruodžio 16 d. Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnės Agnė Steponavičienė ir Daiva Maselskienė Naujasodžio gatvėje įkūrė saugios kaimynystės grupę kuri naudosis „Viber“ programa. Tai pirmoji Lietuvoje saugios kaimynystės grupė, kurios nariai rūpindamiesi saugios aplinkos kūrimu komunikuos tarpusavyje per „Viber“.

„Viber“ tai viena iš populiariausių susirašinėjimo ir garso/vaizdo pokalbių programėle mobiliesiems įrenginiams. Įsidiegus programėlę, nereikia žinoti ir ieškoti kitų programos vartotojų, nes kiekvienas vartotojo mobiliojo telefono kontaktų knygoje esantis žmogus, kuris įsidiegęs „Viber“, atpažįstamas automatiškai ir priskiriamas į „Viber“ kontaktų sąrašą, iš kurio galima sudaryti bendras žmonių bendravimo grupes. Programos pagalba galima skambinti per „Wi-Fi“ į mobiliuosius tinklus ir į kitus telefonus su įdiegta „Viber“ programa.

4

Gyventojų gyvenimo tempas tampa vis greitesnis ir užimtesnis, todėl Utenos miesto Naujasodžio gatvės saugios kaimynystės grupės nariai džiaugėsi galėsiantys aptarti ir spręsti problemas dėl gyvenamosios aplinkos saugumo telefonu nerengiant atskirų susirinkimų. Gyventojai per „Viber“ galės tarpusavyje komunikuoti, keistis informacija vieni su kitais, būdami darbe bei išvykų metu. Saugios kaimynystės grupės nariai suvokdami, kad tik bendrais veiksmais, glaudžiai komunikuojant tarpusavyje galės sukurti saugią aplinką tiek namuose, tiek teritorijoje, jungiančioje gyvenamuosius namus, pritarė pasiūlytai įdėjai .  Taip pat siekiant atkreipti Utenos krašto gyventojų dėmesį, kad Naujasodžio gatvėje yra įsikūrusi saugios kaimynystės grupė, kuri rūpinasi savo ir vieni kitų saugumu ir operatyviai keičiasi informacija vykdydami aplinkos stebėjimą, Utenos AVPK bendruomenės pareigūnės pastatė informacinį ženklą bei įteikė LED šviestuvus su judesio jutikliais, kad saugios kaimynystės grupės narių kiemai turėtų geresnį apšvietimą.

Pasak Utenos AVPK viršininko pavaduotojo Vaidoto Žilio, sunkiausia buvo surasti gyventojų (kaimynų) bendruomenę, kuri norėtų ir galėtų: t. y. be didesnių apribojimų naudotųsi mobiliuoju internetu, į mobiliuosius telefonus sutiktų įsidiegti programėlę „Viber“, o svarbiausia – sutiktų sukurti grupė su kaimynais elektroninėje erdvėje ir ten bendrauti saugios aplinkos ir kitais klausimais. Pasak V. Žilio, niekam ne paslaptis, jog mūsų visuomenė vis dar pakankamai uždara ir nelinkusi daugiau bendrauti su kaimynais, ypač jei nėra grėsmės patiems. Tad didžiausias iššūkis ir palinkėjimas, kad gyventojai nenustotų bendravę, ypač pasinaudodami šiuolaikiniais bendravimo instrumentais, socialiniais tinklais ir programomis, keistųsi informacija, rūpintųsi ne tik savo, bet ir kaimynų saugumu.

Parengta pagal Utenos apskrities VPK pranešimą

1080 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.