Home » Gallery » Švietimas » „Išmanioji laboratorija“ Utenos kolegijoje

„Išmanioji laboratorija“ Utenos kolegijoje

„Išmanioji laboratorija“ Utenos kolegijoje

.

Šiuolaikiniame gyvenime vis labiau populiarėja įvairūs „išmanieji namai“, kuriuose įrengti įvairūs išmanūs elementai, valdomi interneto ar mobilią prieigą turinčiais prietaisais. Pasinaudoję galimybe sudalyvauti Utenos kolegijoje organizuojamame „Studentų iniciatyvų projektų finansavimo 2017 metais“ konkurse, 9 aktyvūs kolegijos studentai (Greta Rušėnaitė, Giedrius Galgatavičius, Viktorija Čepkauskaitė, Aurelija Janonytė, Tomas Černiauskas, Aurimas Židonis, Lukas Petrauskas, Mantas Didžiokas ir Edvinas Tumėnas) susibūrė į vieną darnią projekto „Išmanioji laboratorija“ vykdytojų komandą.

Projekto vykdymo metu buvo įsigytos išmaniosios „Raspberry Pi 3“ priemonės ir jų priedai, iš kurių buvo konstruojami išmanūs prietaisai. Vienas jų – išmanioji mašinėlė, kuri važiuodama stebi aplinką, aptinka kliūtis ir išvengia jų. Įsigytos išmaniosios priemonės leidžia būti kūrybiškiems – ne tik konstruoti pagal parengtus šablonus, bet ir kurti patiems. Išmaniųjų priemonių kūrimas panaudojant „Raspberry Pi 3“ – ne tik paprastas dalių jungimas į vieną. Norint, jog sukurtas daiktas judėtų, atliktų kokią nors funkciją, pavyzdžiui, paspaustų mygtuką, suspaustų daiktą, reikia jį užprogramuoti. „Jaunieji inžinieriai“ (vaikai) gali pasinaudoti jau paruoštais naudojimui kodais, juos tereikia įsikelti į įrenginį.

lukas%20veda%20seminara%20dauniskio%20gimnazijos%20mokiniams-%20foto%20-%20tadas%20gasiulis

Iš viso buvo surengti net keturi seminarai apie išmaniąsias technologijas ir jų pritaikymą. Seminaruose dalyvavo Utenos kolegijos studentai, dėstytojai ir darbuotojai, užsienio Erasmus+ studentai, Utenos Dauniškio gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Seminarų metu dalyviams buvo pasakojama, kaip išmaniosios technologijos gali palengvinti buitį, pagerinti kasdienio gyvenimo kokybę, kokiu principu veikia šios technologijos. Džiaugiamės, jog seminaruose aktyviai dalyvavo tiek kolegijos bendruomenė, tiek Utenos gimnazistai ir jų mokytojai.

Projektas „Išmanioji laboratorija“  įgyvendintas „Utenos kolegijos Studentų iniciatyvų projektų finansavimo 2017 metais konkurso“ lėšomis.

Greta Rušėnaitė, projekto vadovė

Tado Gasiulio ir Tomo Černiausko nuotraukos

gausus%20gimnazistu%20burys%20seminaro%20metu%20foto%20-%20tadas%20gasiulis projekto%20metu%20sukonstruota%20masina%20isvengianti%20kliuciu%20foto%20-%20tomas%20cerniauskas

zaviosios-aurelija-ir-viktorija-veda-seminara-inzineriniu-programu-studentams-ir-destytojams-foto-tomas

936 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.