Home » Pro dienų prizmę » Senųjų patarimai Naujiesiems

Senųjų patarimai Naujiesiems

Senųjų patarimai Naujiesiems

.

Justina BUTKELYTĖ

Baigiasi 2017-ieji, artėja Naujieji, 2018-ieji, metai. Kokios mintys aplanko palydint praėjusius ir pasitinkant ateinančius? Jų tiek daug – sunku visas išvardinti. Daug įdomiau būtų sužinoti, ką mano patys švenčių herojai. Tik kokiu būdu tai padaryti? Visi žino – Senieji su Naujaisiais susitinka paskutinį gruodžio vidurnaktį, dvyliktą valandą. O apie ką kalbasi tarpusavyje – duomenų nėra. Dėl patogumo pavadinkime barzdotus ir išvargusius nuo sunkaus darbo tvarkant pasaulio reikalus pasitraukiančius 2017-uosius vienu žodžiu – Senasis, o ateinančius, vos sulaukusius pilnametystės ir turinčius per kraštus besiliejančio jaunatviško maksimalizmo atsargas, bet jokios patirties šiame darbe – Naujasis. Ir pabandykime paspėlioti, ką jie pasakys vienas kitam.

Sakoma, kad viskas, kas nauja, yra tik primiršta sena. Gal ir tiesa. Tad pasinaudokime senu anekdotu, pritaikydami jį nūdienos situacijai. Manau, labai pro šalį neprašausime.

Ilgą Senojo pamokymų ir patarimų kalbą nekantrus Naujasis vos ištvėrė. Jam tiesiog nagai niežtėjo atsisakyti pirmtako paslaugų ir tuoj pat kibti į darbus, tačiau tvardėsi. „Kvailas senis, aš ir be jo pamokslų žinau, ką daryti“, – galvojo pats sau. Pagaliau Senasis baigė savo kalbą ir ištiesė teisių perėmėjui tris numeruotus vokus. „Štai tau mano paskutiniai patarimai. Kai pamatysi, kad reikalai nenumaldomai slysta į blogąją pusę – atplėšk pirmą voką. Pasinaudojęs jame įrašytu patarimu kuriam laikui galėsi ramiau atsikvėpti. Supratęs, kad mano patarimas padėjo neilgam – atplėšk antrą. Vėl galėsi šiek tiek ramiai pagyventi. O praradęs paskutinę viltį ką nors pakeisti į gerąją pusę – pasinaudok dar vienu mano patarimu: perskaityk trečio voko turinį“, – prieš atsisveikindamas tepasakė Senasis.

Naujasis nerado reikalo padėkoti už patarimus – tegu pirmtakas džiaugiasi buvęs išklausytas, o daugiau… Numetė gautus laiškus į apatinį stalo stalčių, norėdamas juos greičiau pamiršti. Pasiraitojo rankoves ir ėmėsi darbų. Tačiau kuo toliau, tuo prasčiau viskas sekėsi. Net artimiausi patarėjai ėmė niurnėti, o liaudies masės jau nebeslėpė nepasitenkinimo. Tuomet Naujasis prisiminė stalčiuje gulinčius laiškus. O gal ras juose ką nors naudingo? Juk Senasis nebuvo labai peikiamas, net kai kada pagyrų sulaukdavo. „Versk visą kaltę man“, – perskaitė įrašą pirmame voke. Ir pasipylė ant Senojo galvos kaltinimų srautas. Tai jis, nevidonas, kaltas dėl visų dabartinių bėdų. Ištirti jo veiklą ir medžiagą perduoti prokuratūrai! Pavaldiniai kuriam laikui nurimo, teisėsaugos institucijos metė į šoną visas tirtas bylas ir ėmėsi po kaulelį narstyti Senojo veiklą. Liaudis kantriai laukė rezultatų.

Ramybė truko neilgai. Naujajam vėl prireikė pagalbos. Antrame voke jis rado patarimą: „Imkis reorganizacijos.“ Ir prasidėjo… Visur, kur tik galima, pakvipo reformomis. Seime, Vyriausybėje, švietime, medicinoje, moksle, versle, sporte… Net miškuose buvo numatyta keisti vienus medžius kitais. O liaudis vėl kantriai laukė gerų permainų. Laukimas prailgo, nes išrautus medžius pamiršo pakeisti kitais ir girios pamažu virto dykynėmis. Panašiai atsitiko ir kituose reformų frontuose. Piliečiai ėmė grasinti streikais.

„Kvailys tas Senasis, – įsiuto nevykusių reformų autorius. – Ir aš ne ką protingesnis. Nereikėjo pasiduoti jo įtakai.“ Dar kurį laiką Naujasis bandė raminti savo pavaldinius, tačiau vieną dieną suprato – išeities nebėra. Ką toliau daryti? Ir tada prisiminė trečią Senojo voką. Virpančiomis rankomis nekantraudamas jį atplėšė ir tikėdamasis stebuklo perskaitė: „Nepamiršk palikti trijų vokų savo įpėdiniui.“ Įsiutęs Jaunasis suplėšė popieriaus skiautę į smulkius skutelius, o ryte apsiramino ir nuėjo ieškoti vokų, popieriaus ir rašiklio. Niekur nesidėsi – teks parašyti tris patarimus 2019-iesiems.

1092 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.