Home » Projektų archyvas » Kalėdas atneša vaikų juokas

Kalėdas atneša vaikų juokas

Kalėdas atneša vaikų juokas

.

 

Rasa MILERYTĖ

Gruodžio 15-ąją Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre visą dieną skambėjo kalėdinės dainos, o patalpose, papuoštose balionais, apsigyveno daili eglutė. Tądien Centras drauge su vaikų dienos centro „Draugystė“ vaikais ir jų tėveliais įžiebė Kalėdų eglutę. Prieš įžiebimą vyko paslaugų mugė, o visą dieną Utenos bendruomenė buvo kviečiama dalyvauti paramos akcijoje „Iš širdies į širdį“.

Ragina nesigėdyti prašyti pagalbos

Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė, pristatydama Centro teikiamas paslaugas, pabrėžė, kad nereikia gėdytis prašyti pagalbos. Centro specialistai laukia visų žmonių, nebūtinai socialinės rizikos šeimų. Čia galima kreiptis ir norint paprasčiausio patarimo ar ieškant žmogaus, su kuriuo būtų galima pasikalbėti. Diana Deveikienė ir socialinė pedagogė Aida Zlataravičienė esminius taškus deda ties teisingu vaikų auklėjimu. Vaikams, pasak moterų, būtina jausti, kad jie yra mylimi ir reikalingi. Centre tėvai mokomi pozityvios tėvystės įgūdžių, mylėti ir tinkamai rūpintis savo vaikais. Kaip atskirą grupę galima išskirti tam tikrų negalių turinčias mamas, kurioms auginant vaikus reikalinga nuolatinė psichologinė ir materialinė pagalba. Tokios mamos kurį laiką gyvena Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre, vėliau specialistai joms suranda atskirus namus, tačiau nenustoja jomis rūpintis. Daug dėmesio skiriama smurtą patiriančioms moterims ir smurtaujantiems vyrams, pastarieji mokomi keisti smurtinį elgesį, įgyti savikontrolę. Jei asmuo, kuriam reikia pagalbos, neturi galimybių atvykti į Uteną, Centro specialistai vyksta pas jį.

Paslaugų mugėje apsilankė Seimo narys Edmundas Pupinis, Savivaldybės atstovai. Svečiai domėjosi, ko reikia, kad Centro veikla būtų kuo sklandesnė.

Dovanų maiše – nuo saldainių iki pinigų

Šiemet Šeimos ir vaiko gerovės centras sulaukė dosnių dovanų, tačiau jų nebuvo itin daug. Seimo narys Edmundas Pupinis vaikams padovanojo knygų ir saldainių, gerumu kviečianti dalintis „Bikuva“ įteikė 200 eurų čekį, kuris bus panaudotas grindų arba sienų remontui. Vaikų darželis „Saulutė“ dovanojo dienoraščius, medaus, arbatos bei pyragą. Utenos visuomenės sveikatos centras įteikė kalendorius su Utenos vaikų piešiniais. Daugelį metų su Utenos šeimos ir vaiko gerovės centru draugaujančio Utenos Rotary klubo prezidentas Povilas Vaickus įteikė finansinę dovaną. Vienos dovanos įteiktos asmeniškai, kitos – šiltos ir gražios Kalėdų eglės šventės įžiebimo metu.

img_0110

Šventės svečiai / Rasos Milerytės nuotraukos

Prisijungti prie akcijos „Iš širdies į širdį“ buvo kviečiami ir pavieniai asmenys, galintys pasidalinti nebereikalingais, tačiau naudojimui tinkamais daiktais. Bet, pasak D. Deveikienės, uteniškiams nereikia atskiro kvietimo dalintis. Žmonės ir be jokių progų atneša išaugtą drabužį ar nebenešiojamus batus, žaislą ar knygą. Visos dovanos, kaip pabrėžė Centro vadovė, yra svarbios ir brangios: „Pas mus dažnai mamos su vaikais atvyksta nieko neturėdamos, visi tie dovanoti daiktai joms labai praverčia. Daug ką atiduodam dienos centro „Draugystė“ vaikams. Dalyvaujam ir maisto banko akcijose, dalijam surinktą maistą šeimoms, kurios pas mus kažkada gavo stacionarią pagalbą, o dabar gyvena atskirai, bet joms vis dar reikia paramos. Sekmadieniais ir antradieniais maisto gaunam iš parduotuvės „Iki“, dalijamės su dienos centro vaikais. Taigi galima sakyti, kad ir patys esam itin skurdžiai gyvenančių šeimų rėmėjai“, – pasakojo D. Deveikienė.

Kaip itin centrui reikalingas dovanas pašnekovė minėjo lėšas kosmetiniam patalpų remontui, buitinę, kompiuterinę techniką. Džiaugdamasi papasakojo, kad jau keletą metų palaiko draugiškus ryšius su „Barclays“, kurio atstovai šiemet pasirūpino, kad Kalėdų rytą Centro vaikai po eglute rastų dovanų.

Ko reikia, kad Kalėdų eglutė nušvistų?

Šventinio renginio metu vaikų buvo klausinėjama, ko gi reikia, kad Kalėdų eglutė nušvistų. „Dovanų, burtažodžių, dainų, linkėjimų…“ – vardijo vaikai. „Ir vaikų juoko“, – pridūrė A. Zlataravičienė. Buvo ir dovanų, ir linkėjimų, ir dainų, ir juoko. Centro mamos sudainavo dainą „Švęsim Kalėdas kartu“, vėliau buvo žaidžiami žaidimai, dalijamasi linkėjimais. Rotary klubo atstovas palinkėjo vaikams ne tik patiems mokytis, bet ir padėti mokytis draugams, nes, pasak vyro, gyvenimas teka taip, jog už draugui suteiktą pagalbą kažkada sulaukiame didelių dovanų. „Tegul šiluma ir jaukumas nepalieka šitų namų“, – skambėjo iš svečių lūpų. Savo ruožtu Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė dėkojo už dovanas, linkėjimus, išreiškė viltį, kad Centras ir kitais metais turės daug draugų, linkėjo susirinkusiems linksmų švenčių, o socialinė pedagogė Aida Zlataravičienė už dovanas atsilygino vaikų pagamintais angeliukais, kurie turėtų apsaugoti ateinančiais metais.

Po šventinių linkėjimų, dainų, žaidimų, muzikinių ratelių Kalėdų eglutė pagaliau nušvito. Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras šventes pasitinka ne kaip įstaiga, o kaip šilti ir jaukūs namai, kurių laukia ir Kūčių vakarienė, ir dovanomis apdėta eglutė Kalėdų rytą, ir jaukus buvimas kartu.

img_0038

Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Diana Deveikienė išreiškė viltį, kad ir kitąmet Centrui netrūks draugų

img_0134

Vaikų šypsenos prišaukė Kalėdas, eglutė įžiebta

img_0130

 Šventės metu netrūko dainų ir žaidimų

img_0118

img_0138

Įžiebta eglutė liko laukti dovanų, kurios po ja nuguls prieš išauštant Kalėdų rytui

1309 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.