Home » Gallery » Aktualijos » Pernai uteniškių šeimos pagausėjo ir šešta, ir septinta atžala

Pernai uteniškių šeimos pagausėjo ir šešta, ir septinta atžala

Pernai uteniškių šeimos pagausėjo ir šešta, ir septinta atžala

.

 

Kristina SAKAITĖ

Praėjusiais metais Utenos rajone gyventojų mirčių skaičius vėl gerokai lenkė gimusiųjų. Nors kai kurie uteniškiai pagausino savo šeimas net penkta, šešta ar septinta atžala, dauguma užregistruotų naujagimių – pirmas arba antras vaikas šeimoje. Kaip informavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Gintarė Jackūnienė, pernai Utenos rajone užregistruota 337 naujagimių, daugiau gimė berniukų – 187. Uteniškiai savo atžalų susilaukė ne tik Utenoje, bet ir kituose miestuose. Vis dažniau tėvai, gyvenantys Utenoje, vaiko susilaukia sostinėje, nes nori užrašyti, kad jo gimimo vieta – Vilnius.

Vieni tėveliai savo atžaloms rinko senuosius tradicinius lietuviškus vardus, kiti ieškojo skambių užsienietiškų. Uteniškiai naujagimius pavadino Jurgio, Jono, Mykolo, Antano vardais, buvo renkami ir Vyčio, Horacijaus, Džovanio, Jovano, Gintavo, Liudviko, Kevino, Rėjaus vardai. Tarp populiariausių berniukų vardų, kuriais naujagimius pernai pavadino ne vienas tėvelis – Joris, Lukas, Aronas, Kajus, Benas ir Adas.

Labai neįprastų mergaičių vardų šiemet tėveliai nerinko ir patys nekūrė, o savo dukras pavadino kiek retesniais Danikos, Felicijos, Melikos, Milanos, Vanesos bei pernai populiariausiais – Adrijos, Elijos, Kamilės, Austėjos ir Lėjos vardais.

Utenos rajono seniūnijos atjaunėjo nedaug, čia gimė vos 20 vaikų, daugiausia Užpalių ir Leliūnų, nei vienas vaikas negimė Kuktiškių, Saldutiškio, Tauragnų seniūnijose.

Užregistruoti net 72 užsienyje gimę vaikai, naujagimiai pasaulį išvydo Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Vokietijoje, Kanadoje, Suomijoje, Italijoje, Belgijoje, Nyderlanduose.

Užregistruoti 69 tėvystės pripažinimai, kai vaikai gimė ne santuokoje, gimdė 14 vienišų mamų.

Amžinybėn kasmet iškeliauja po kelis šimtus rajono gyventojų, ne išimtis buvo ir 2017-ieji.

Pernai mirė 764 uteniškiai: 330 – mieste, 279 – seniūnijose, 155 – kitose šalyse ir miestuose.

Pernai Utenos metrikacijos skyriuje užregistruota 240 santuokų, iširo 180 šeimų. Galimybe pasirinkti santuokos sudarymo vietą pasinaudojo nedaug jaunavedžių – vos kelios poros iškilmingai progai pasirinko kaimo turizmo sodybas.

Jau metus Skyriuje nebeišduodami santuokos, ištuokos, mirties sudarymo liudijimai, pageidaujantys tik gali gauti įrašą liudijantį išrašą. Naująja tvarka ne visi patenkinti. „Žmonės labai nori turėti dokumentą – normalią knygelę, dažnas stebisi: ką jūs mums čia duodate?.. Būna, kad žmogus grįžta su tuo lapeliu (išrašu) ir vėl prašo tikro dokumento. Iš tiesų, tai tas pats dokumentas, jis tik pakeitė formą, ir darbo mums nesumažėjo. Galvota, kad bus mažiau biurokratijos, nes nereikės ateiti į mūsų Skyrių. Tačiau žmogui vis tiek reikia vaikščioti pažymų į seniūniją, socialinį skyrių ir pan. Pvz., be žmogaus kreipimosi mes sudarome mirties įrašą, nes gauname duomenis iš gydymo įstaigos, tačiau žmogus vis tiek turi ateiti pasiimti duobės kasimo leidimo ir vienkartinės pašalpos.

Skeptiškai vertinu, kad žmogui nereikia turėti dokumento – vaikai jau nebežino kada ir kur gimė jų tėvai. Žmogus turi žinoti apie savo artimuosius ir turėti dokumentus namuose. Kuo toliau, tuo didesnė atskirtis tarp giminių…“ – pastabas apie prieš metus pasikeitusią dokumentų išdavimo tvarką išsakė  Utenos r. savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyriaus vedėja G. Jackūnienė.

1188 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.