Home » Gallery » Aktualijos » Naujas alkoholio įstatymas – eilinis nevykęs valdžios eksperimentas?

Naujas alkoholio įstatymas – eilinis nevykęs valdžios eksperimentas?

Naujas alkoholio įstatymas – eilinis nevykęs valdžios eksperimentas?

.

Rasa MILERYTĖ

Neseniai pažįstama papasakojo tokią anekdotinę situaciją: „Rinkomės, kur važiuoti paatostogauti, kad būtų šilta. Jungtiniai Arabų Emyratai iškart atkrito, kai sužinojom, kad pagal įstatymą ten, jei tave viešoje vietoje pagauna girtą, tu gauni rykščių, o jei sugaunamas taksistas, vežantis girtą žmogų, rykščių gauna ir tas žmogus, ir taksistas.“

Lietuvoje irgi bandoma kovoti su alkoholizmu, ir panašu, kad kaip ir JAE, valdžia nesugeba rasti adekvačių kovos būdų. Nuo šių metų sausio 1 d. pasikeitė alkoholio pardavimo laikas: gėrimų su laipsniais pirmadieniais–šeštadieniais galima įsigyti nuo 10 iki 20 val., o sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val. Vis dėl to daugiausiai diskusijų kelia ne tai, o nutarimas, kad nuo šiol alkoholis parduodamas tik 20-ies metų sulaukusiems asmenims. Žiniasklaidoje jau pagarsėjo istorijos apie tai, kad uždraudus alkoholio reklamą platintojai išplėšo užsienietiškų leidinių puslapius, kuriuose reklamuojami Lietuvoje net neparduodami alkoholiniai gėrimai. Ar tokie įstatymai turės reikšmingos įtakos mažinant alkoholio vartojimą? O jei priemonės nepasiteisins, ką dar sugalvos valstietiško mentaliteto valdžia? Galbūt pereisime prie viešo nuplakimo rykštėmis?

 

Kas gėrė, tas ir gers?

Apsilankėme poroje Utenos parduotuvių, kur galima įsigyti alkoholio. Buvo kelios minutės po dešimtos ir link kasos jau keliavo turbūt pirmasis tos dienos alaus butelis. Kasininke dirbanti Rimantė (vardas pakeistas) pasakoja, kad nuo sausio 1 d. labai pasikeitė pirkėjų srautai. „Mes dirbam nuo 8 valandos, iš ryto ateina vos keli žmonės. Po dešimtos jau žymiai padaugėja. O vakarais po 20 val. jau faktiškai irgi nebebūna žmonių. Man atrodo, kad tokie įstatymai nelabai ką pakeis. Na, sekmadieniais, kai iki trijų valandų parduodama, tai jaučiasi. Nežinau, kiek turėtų iš anksto nusipirkt, kad užtektų iki kitos dienos. O šiaip, kas gėrė, tas gers, kas pirko, tas pirks“, – įsitikinusi Rimantė, kasdien prie kasos matanti tuos pačius žmones.

 

Visą straipsnį ir uteniškių nuomones apie įstatymo pataisas skaitykite šeštadienio, sausio 13 d. laikraštyje  „ Utenos apskrities žinios“.

img_0168

Rasos Milerytės nuotraukos

img_0145 img_0138

 

 

893 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.