Home » Gallery » Veidai » Gydytoja Svajūnė Petkevičiūtė: „Padidinti atlyginimai medikams sistemos spragų neužlopys“

Gydytoja Svajūnė Petkevičiūtė: „Padidinti atlyginimai medikams sistemos spragų neužlopys“

Gydytoja Svajūnė Petkevičiūtė: „Padidinti atlyginimai medikams sistemos spragų neužlopys“

 .

.

 

Daiva ČEPĖNIENĖ

Prieš trejetą metų į savo gimtąjį miestą Uteną baigusi medicinos mokslus grįžo gydytoja Svajūnė Petkevičiūtė. Dauguma turbūt nusistebėtų, kaip galima iškeisti perspektyvas sostinėje į gyvenimą regione. Tačiau gydytoja darbo vietą Utenoje pasirinko ilgai nedvejodama.

Namus mato iš savo darbo vietos

Mintį grįžti į Uteną su savo vyru S. Petkevičiūtė puoselėjo ne vienerius metus. Dirbdama Utenos ligoninės infekciniame skyriuje savo namus, kur užaugo, gydytoja gali matyti tiesiog iš darbo vietos. Pašnekovės tikinimu, galimybių likti Vilniuje ir pasiūlymų dirbti buvo sulaukusi ne vieno, tačiau gyvenimas sostinėje vargino. „Kol buvome rezidentai, gyvenome Vilniuje ir jau turėjome 2 mažus vaikus. Tie kamščiai, tie atstumai ir darbo apimtys, kad galėtum išgyventi Vilniuje, buvo labai dideli. Mes ten neturėjome nuosavo būsto, todėl buvome priversti vaikus leisti į privatų darželį. O už gydytojo atlyginimą Vilniuje tau net paskolos bankas neduotų. Po 6 kursų universitete Utenoje atlikome internatūrą. Mums patiko čia dirbančių medicinos darbuotojų kolektyvas, čia gyvena seneliai, kurie padeda mums auginti vaikus, be to, Utena nėra mirštantis miestas, o Utenos ligoninė ateityje turėtų būti stipria ligonine“, – kalbėjo gydytoja.

Laiką, kurį galėtų skirti vaikams, atiduoda pacientams

Baigusi A. Šapokos gimnaziją Svajūnė Petkevičiūtė pasirinko medicinos krypties studijas. Kitaip, matyt, ir negalėjo būti, mat mergina besimokydama mokykloje turėjo tokią biologijos mokytoją, kuri sugebėjo savo mokinius uždegti noru gilinti šios srities žinias ir siekti šio mokslo pažinimo. Pastaruoju metu daug diskutuojama apie sugriuvusią sveikatos apsaugos sistemą, menkus medikų atlyginimus ir gydytojų grasinimus palikti Lietuvą. S. Petkevičiūtė tikino, kad medicinos studijų pasirinkimo ir gailisi, bet tuo pat metu ir ne.

<…>

Visą straipsnį skaitykite trečiadienio, sausio 17 d. „Utenos apskrities žiniose“.

2276 Iš viso matė 3 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.