Home » Gallery » Veidai » „Mes visi be išimties esame aktoriai…“

„Mes visi be išimties esame aktoriai…“

„Mes visi be išimties esame aktoriai…“

.

 

Su Utenos kultūros centro mėgėjų teatro „Žaliaduoniai“ režisieriumi Šarūnu Kunicku kalbasi Stepas Eitminavičius.

Prisimenu vaikystę. Prieš Naujųjų metų šventę mes, pradinukai, daug repetuodavome – kurdavome vaidinimus, kad nustebintume, pradžiugintume savo artimuosius, pažįstamus. Kaip man tada buvo smagu – iki šiol atmintis atgaivina tas nuostabias valandas, kai būdavome jau iš kitokio pasaulio.

Aš užaugau scenoje, nes tėvai – kultūros darbuotojai. Pirmieji atsiminimai iš Prienų, kur tuomet dirbo mama, tėtis. Kultūros namuose mes ir gyvenome, ten aš matydavau, kaip žmonės ateina į repeticijas, kaip jie dirba. Tėvai įkūrė lėlių teatrą, man būdavo labai įdomu stebėti tą stebuklingą darbo virtuvę. Teatro, kaip stebuklo, kūrimas. Nežinau, iš ko, bet jis buvo kuriamas. Beje, jau vaikystėje supratau, iš kur atsiranda Senelis Šaltis (taip mes tuomet juos vadindavome). Mat tėvelis vis juo būdavo. Jau vėliau perskaičiau, kad svarbu, jog vaikas patikėtų Kalėdų dvasia, o ne Seneliu. Aš tą dvasią jau vaikystėje jutau.

Ir pats tada vaidinote?

Buvau gal 8 ar 9 metų, kai vaidinau Žvirblį. Na ir visai nesvarbu, kad vaidmuo buvo be žodžių…

Tų savotiškų teatro narkotikų paragavimas nulėmė mano tolimesnį gyvenimą.

Jaučiu, kad nuo vaikystės norėjote būti aktoriumi…

Taip, taip, be jokios abejonės. Tuo metu aktoriaus specialybė buvo tokia išskirtinė, aktoriai buvo labai gerbiami, tai kaipgi jais nesižavėsi. Bet… Du kartus stojau į tuometinę konservatoriją, o manęs nepriėmė.

Ir priežastis dabar jaučiate?

Na, Vaitkus rinko tokius herojinius tipažus, tai man ir sako, kad esu lyrinis herojus, o jiems tada reikėjo kitokių. Ta istorija nė kiek neatgrasė, po metų vėl ten patekau.

Tada jau, tikiuosi, buvo ne Vaitkus

<…>

 

Visą interviu skaitykite šeštadienio, sausio 27 d. laikraštyje „ Utenos apskrities žinios“.

4 7 2

1167 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.