Home » Gallery » Veidai » Išlošė milijoną ir… nuskurdo

Išlošė milijoną ir… nuskurdo

Išlošė milijoną ir… nuskurdo

.

Vytautas BAGDONAS

Vienam gerai visiems pažįstamam anykštėnui, buvusiam gydytojui ir Lietuvos Respublikos Seimo nariui, politikui, visuomenininkui prieš keletą metų nusišypsojo laimė.

Priešingai nei kiti tokio solidaus „Aukso puodo“ laimėtojai, jis neslėpė nuo visuomenės šios sėkmės, apie išloštą milijoną netgi atviravo televizijoje bei kitose žiniasklaidos priemonėse. Ir priešingai nei daugeliui panašių sėkmės džentelmenų, šie lengvai gauti pinigėliai jam nesukėlė rūpesčių, išloštas milijonas laimėtojo neišpaikino, nenuvedė klystkeliais. Anykštėnas protingai investavo. Panevėžyje įsigijo būstą, nusipirko gerą automobilį, apgalvodamas ateitį, pasirūpino, kad sutaupytos lėšos išėjus į užtarnautą poilsį leistų gyventi oriai ir ramiai. Ir tai galėtų būti konkretus sektinas pavyzdys daugeliui tautiečių, kurie, laimėję loterijoje didelę pinigų sumą, pagauti euforijos, praranda sveiką protą, be jokio sąžinės graužimo, taupumo jausmo pradeda pinigus švaistyti į kairę ir į dešinę, kol iš milijonierių pavirsta visiškais skurdžiais.

Neseniai turėjau garbės viename Aukštaitijos miestelyje susipažinti su tokia nelaimėlių pora ir iš pašnekovų lūpų išgirsti labai pamokančią jų nesėkmės istoriją.

Pažintis buvo visiškai netikėta. Tame miestuke žiniasklaidai rengiau fotopasakojimą apie istorinio ir kultūrinio paveldo paminklus. Į tokių objektų sąrašą pateko ir kapinės. Kai ten atvažiavau, šalia kapinių su įspūdingais kalvio darbo metaliniais vartais darbavosi pulkelis vyrų ir moterų. Vieni grėbė nukritusius šimtamečių medžių lapus, kiti prie konteinerių rūšiavo šiukšles, rinko iš krūvų sumestus sudegusių žvakių stiklinius indelius, vielinius išdžiuvusių vainikų karkasus. Buvo akivaizdu, kad čia tvarkėsi seniūnijos atsiųsti viešuosius darbus atliekantys socialinių pašalpų gavėjai. Bevaikštinėdamas po kapines, befotografuodamas senus paminklus pasikalbėjau ir su tais darbininkais. Žodis po žodžio įsišnekėjome apie miestelio kasdienybę, provincijos žmonių rūpesčius, problemas, bedarbystę ir, žinoma, socialines išmokas. Šnekūs vyriokai, pasakodami apie prievolę atlikti viešuosius darbus už gaunamas pašalpas, teigė, kad tokių „pašalpinių“ jų vietovėje yra net kelios dešimtys. Pasišaipydami pašnekovai pasakojo, kad tarp bedarbių, gaunančių socialines pašalpas, yra net ir… buvę milijonieriai. Išvydę nuostabą mano veide, pašnekovai patikslino, kad milijonieriais vadinami du sutuoktiniai, kuriems kažkada nusišypsojo laimė loterijoje išlošti aukso puodą. Bet milijoną jie sugebėjo labai greitai prašvilpti ir iš turčių pavirsti varganai gyvenančiais valstybės išlaikytiniais.

Panorėjau su tais žmonėmis susipažinti ir pasikalbėti. Tokia proga greitai atsirado, nes ir tie „milijonieriai“ darbavosi netoliese. Tiesa, jie iš pradžių labai spyriojosi, visiškai nenorėjo ką nors pasakoti. Tačiau žodis po žodžio, sakinys po sakinio ir pasipasakojo jie savo nesėkmingos sėkmės istoriją. Tiesa, pirmiausia pašnekovams turėjau prisižadėti jokiu būdu neskelbti jų vardų ir pavardžių, neminėti ir konkrečios vietovės, kur sutuoktiniai gyvena. Esą, ir taip jau iš jų daugelis šaiposi, visoje seniūnijoje ir net rajone apie juos žino, to dar betrūko, kad po Lietuvą pasklistų tas pasakojimas. Savaime suprantama, tai pažadėjau, nes supratau, kaip šiems žmonėms yra gėda, liūdna ir skaudu. O pašnekovai Stasė ir Juozas (vardai rašinio autoriaus išgalvoti), rodydami purvinas rankas, nešvarius, jau seniai skalbimo mašinos nemačiusius drabužius, vis kartojo: „Štai kokiais skurdžiais pavirtome, o juk buvo laikas, kai pinigų net neskaičiavome, gyvenome prabangoje…“

<…>

Visą straipsnį skaitykite sausio 31 d., trečiadienio laikraštyje „Utenos apskrities žinios“.

1532 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Uteniškis parašė:

    Tai kur db. t.y. vasario 15d. rasti sausio 31d.straipsnį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.