Home » Gallery » Aktualijos » Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje užpalėnai pristatė mažąją Lietuvos kultūros sostinę

Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje užpalėnai pristatė mažąją Lietuvos kultūros sostinę

Tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje užpalėnai pristatė mažąją Lietuvos kultūros sostinę

.

Utenos turizmo informacijos centras tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR dalyvauja nuo 2013 metų, t. y. nuo tada, kai paroda pradėta rengti, tad šiais metais sausio 26–28 dienomis Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykęs renginys Utenos turizmo paslaugų organizatoriams buvo jau šeštasis. Paroda išsidėliojo keturiose teminėse salėse, užėmė rekordinį 15245 m2 plotą, sulaukė daugiau nei 350 dalyvių iš 30 pasaulio šalių. Šių metų ADVENTUR tema buvo „Keliauk kitaip!“, akcentas – šimtmetį švenčianti Lietuva.

Utenos turizmo informacijos centas parodoje darbavosi kartu su užpalėnais ir lankytojų laukė 3-oje salėje „Pažink Lietuvą“. Uteniškiams pavyko įrengti reprezentatyvų, daug pagyrų iš lankytojų sulaukusį stendą – su tekančiu Šv. Krokulės šaltinio vandeniu, kurio tikrumu įsitikinti norintys suaugusieji ar vaikai galėjo jį ir paliesti.

Parodos metu buvo pristatytos Utenos rajono lankytinos vietos, populiariausi turistiniai maršrutai automobiliu, dviračiais, pėsčiomis ar baidarėmis, laisvalaikio praleidimo galimybės ir naujienos, lankytojai domėjosi Utenos krašto kaimo turizmo sodybomis, rajone organizuojamais renginiais, galėjo įsigyti leidinių – turistinį gidą, žemėlapius, lankstinukus, kalendoriukus, smulkių dovanėlių su Utenos simbolika – tušinukų, ženkliukų ir kt.

foto-1

Stendo partneriai užpalėnai parodos metu originaliai pristatė Užpalius – mažąją Lietuvos kultūros sostinę: lankytojus kvietė dalyvauti viktorinoje „Užpaliai – nepraeik pro šalį!“, vaišino Šv. Krokulės šaltinio vandeniu bei išskirtiniais Užpalių bendruomenės narės Reginos Kubiliūnienės pagamintais vaisiniais traškučiais, stende svečiavosi ir su parodos lankytojais bendravo žinomi Užpalių krašto žmonės – virtuvės šefas Deivydas Praspaliauskas, etnologė Gražina Kadžytė, Lietuvos geografų draugijos pirmininkė Genovaitė Kynė. Stende buvo galima pasiklausyti Utenos kultūros centro Užpalių skyriaus kanklininkų ansamblio „Pasagėlė“ bei akordeonisto Deivido Dombovskio atliekamų kūrinių, į lankytojų užduodamus klausimus mielai atsakinėjo „Ašvienių fanų“ klubo nariai, šalia Šventosios upės įsikūrusios kaimo turizmo sodybos „Širvynė“ šeimininkai. Užpalėnai Giedrius Indrašius, Vida Juškienė, Birutė Minutkienė ir kt. supažindino su šio krašto gamtos ir kultūros objektais, informavo apie 2018 m. Užpaliuose organizuojamus koncertus, festivalius, parodas, edukacinius žygius.

Parengta pagal Utenos turizmo informacijos centro informaciją

foto2

1033 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.