Home » Sportas » Sartai 2018“ – savaite vėliau, vasario 10-ąją

Sartai 2018“ – savaite vėliau, vasario 10-ąją

Sartai 2018“ – savaite vėliau, vasario 10-ąją

.

Ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinis komitetas antradienį nusprendė, jog tradicinės žirgų lenktynės Dusetose ir neatsiejama jų dalimi tapusi, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojanti mugė vyks ne šį savaitgalį, kaip buvo skelbta, o savaite vėliau, kitą šeštadienį, vasario 10-ąją.  

Keisti renginio datą privertė ne kažkokie neatlikti pasirengimo šiai šventei darbai, o staiga pasikeitusios gamtinės sąlygos ir, svarbiausia, lietaus gerokai paplautas Dusetų hipodromo ledas, – lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė „Sartai 2018“ organizacinio komiteto pirmininkas, žemės ūkio viceministras Saulius Savickis. – O lenktynių rengėjai kartu su renginį organizuojančiomis žemės ūkio ministerija ir Zarasų rajono savivaldybe padarė viską, kad Dusetose visų laukiama šventė vyktų laiku“.

Tačiau su gamta, kaip sakoma, nepasiderėsi.

Šventės organizatoriai nepraranda optimizmo, jog vasario 10-ąją vyksiančios lenktynės bus neprastesnės, dovanosiančios tiek jose dalyvausiantiems sportininkams, tiek muzikantams ar amatininkams daug malonių akimirkų.

Organizatoriams optimizmo teikia ir sinoptikų prognozės, nuo šio savaitgalio vėl žadančios grįžtančią žiemą su visais jos atributais – ir šalčiu, ir sniegu, – sako renginio organizacinio komiteto narys,„Lietuvos žirgyno“ direktorius Edgaras Jeninas. – Spūstelėjus šaltukui pažliugusius hipodromo takus vėl imsime lieti Sartų ežero vandeniu ir iki vasario 10-osios spėsime suformuoti tvirtą ir kokybišką ledą, kuris galbūt sportininkus ir žiūrovus pradžiugins ir naujais rekordais“.

Taigi, pasirengimo „Sartų 2018“ žiemos šventei laikotarpis pailgėjo dar viena savaite.

Šiemetinė ne tik žirginio sporto mėgėjų šventė, kasmet sutraukianti po 20-30 tūkst. gerbėjų, dar prasmingesnė – ji įtraukta į valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą.

 

Visų ristūnų žirgų lenktynių metu šurmuliuoja didžiausia žiemos mugė, sutraukianti prekybinkus ir tautodailininkus iš visos Lietuvos.

 

PRELIMINARI RENGINIO PROGRAMA

 

Nuo 10.00 Tautodailės mugė, aukcionas, liaudiškos muzikos kolektyvų pasirodymai
11.30 Iškilmingas ristūnų žirgų lenktynių atidarymas
12.15 Pirmasis ristūnų žirgų lenktynių startas
15.00 Didžiojo žiemos prizo nugalėtojų apdovanojimai.

 

1071 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.