Home » Gallery » Aktualijos » Vaikų dienos centre – futbolas su klebonu

Vaikų dienos centre – futbolas su klebonu

Vaikų dienos centre – futbolas su klebonu

.

Kristina SAKAITĖ

„Problema ta, kad vaikai grįžta po pamokų namo į vienkiemius ir lieka vieni, jie neturi šalia gyvenančių draugų, neturi su kuo pašnekėti. Dar gerai, jei šeima įsikūrusi miestelyje, o atokesnėse sodybose vaikams belieka bendrauti su kompiuteriu“, – tokią ne vieno miestelio realybę ir mokinių popamokinę „veiklą“ apibūdina Utenos r. Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus direktorius Rimantas Žvirblis. Švietimo įstaigos vadovas pabrėžia, kad vaikų užimtumo, socialinio ugdymo poreikis – didžiulis, po pamokų vaikai lanko būrelius, tačiau jiems pasibaigus, neturi ką veikti. Vyžuonų skyriuje mokosi 65 vaikai, priešmokyklinėje ir ikimokyklinėje grupėje dar 15. Vyžuonų seniūnija – kol kas viena iš nedaugelio, kur nuo sausio pradžios pradėjo veikti, o praėjusį trečiadienį buvo oficialiai atidarytas vaikų dienos centras. Šios iniciatyvos ėmėsi Maltos ordino pagalbos tarnyba su Utenos maltiečiais priešaky. Šiuo metu dienos centrą lanko 15 vaikų, daugiausia 5–8 klasių mokiniai.

Utenos maltiečių grupės vadovė Diana Tumėnienė pasakoja, kad vaikų dienos centras įkurtas Vyžuonose pasitarus su seniūnija, vietos bendruomene. Seniūnijoje yra keliolika rizikos šeimų, kuriose auga vaikai. „Bandėme susikurti dalinę materialinę bazę – maltiečiai įsigijo žaidimų, labai padėjo žmonės, į kuriuos kreipėmės pagalbos. Paramą teikė mokykla, kunigai, miestelio bendruomenė, o finansinę pagalbą – „Lietuvos energija“, – sakė D. Tumėnienė. dsc_0154

Utenos maltiečių grupės vadovė Diana Tumėnienė / Kristinos Sakaitės nuotraukos

Kalbėdama apie numatomas kasdienes veiklas vaikų dienos centre Utenos maltiečių vadovė tvirtino, kad idėjų ir planų daug, o laikas parodys, kaip pavyks juos įgyvendinti. Be kasdienių užsiėmimų: mokyklinių namų darbų ruošos, patiekalų gaminimo, sporto užsiėmimų, žaidimų, planuojam organizuoti pažintines ekskursijas, susitikimus su įdomiais žmonėmis. Vaikų dienos centras įsikūrė mokyklos buities darbų kabinete, tačiau gali naudotis visos mokyklos erdvėmis, sporto sale, biblioteka.

Centre dirbanti Audronė Vaškelienė stengiasi, kad dėmesio užtektų visiems vaikams, jai padeda kasdien atvykstantys savanoriai. „Vaikai judrūs, juos labai sunku sudominti, atvažiavę savanoriai pasakoja apie savo darbą, veda užsiėmimus. Neseniai apsilankė floristė ir medicinos seselė – užsiėmimų temos labai įvairios, – pasakojo A. Vaškelienė. – Kai kurie vaikai turi specialių poreikių, nuo jų negalima nuleisti akių, tačiau kita vertus, jei skirsi dėmesį vien jiems, kiti trylika nieko neveiks. Vieni dažniausiai nori eiti į sporto salę, kiti nenori – veiklas tenka derinti. Norint sudominti daugiau vaikų, reikėtų daugiau darbuotojų“. Maltiečių iniciatyvą palaikantis klebonas Kęstutis Palepšys ėmėsi „trenerio“ pareigų ir skatina aktyvią vaikų veiklą bei pomėgį futbolui – dvasininkas pats su dienos centro lankytojais sporto salėje gainioja kamuolį.

Trečiadienį per atidarymą dienos centras sulaukė gausybės svečių. Perkirpus juostelę, patalpas pašventino Vyžuonų šv. Jurgio parapijos klebonas Eugenijus Staleronka. „Galbūt tai nykstantis miestelis, bet sveikintina, kad atsiranda jaunų, pasiaukojančių žmonių, kurie skiria savo laiką jums ir kuriasi tokie dienos centrai“, – kalbėjo klebonas. Seimo narys Edmundas Pupinis simboliškai linkėjo, kad ne tik per šventes, bet ir kasdienybėje nepritrūktų pyrago. „Svarbiausi yra žmonės, kurie imasi iniciatyvos, džiaugiuosi, kad prieš porą metų Utenoje pamatėme maltiečių vėliavas, simboliką, kad atsirado branduolys žmonių, kurie savo laiką skirią akcijoms organizuoti, rūpinimusi tais, kuriems kažko, trūksta. Džiaugiuosi, kad maltiečiai ieško naujų veiklos formų ir atkreipė dėmesį į vaikus. Tai nėra momentinė parama, o socialinių įgūdžių ugdymas. To labai trūksta“, – kalbėdamas apie naujo dienos centro Vyžuonose atidarymą kalbėjo E. Pupinis. Įkurtuvininkus sveikino iniciatyvą palaikančios Respublikos Prezidentės patarėja Ona Marija Vyšniauskaitė, „Lietuvos energijos“ valdybos narė Ilona Daugėlaitė, paramą ir bendradarbiavimą žadėjo Vyžuonų seniūnas Audrius Remeikis, bendruomenės „Vyžuona“ vadovė Jolita Bučelienė, sveikinimo žodį tarė Utenos r. savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas ir kiti.

Tai 14 maltiečių tarnybos Lietuvoje įkurtas vaikų dienos centras. Utenos maltiečiai susibūrė prieš dvejus metus, teikia socialinę pagalbą senyviems vienišiems žmonėms.

dsc_0173

Perkirpus juostelę, patalpas pašventino Vyžuonų šv. Jurgio parapijos klebonas Eugenijus Staleronka    dsc_0103 dsc_0104 dsc_0106 dsc_0109 dsc_0113 dsc_0119 dsc_0125   dsc_0133

dsc_0147dsc_0130 dsc_0135 dsc_0136 dsc_0140 dsc_0142 dsc_0149 dsc_0158 dsc_0160       dsc_0189 dsc_0168 dsc_0145 dsc_0163 dsc_0164 dsc_0173 dsc_0178

dsc_0179

dsc_0182 dsc_0189 dsc_0194 dsc_0195 dsc_0199 dsc_0203 dsc_0205 dsc_0206

1058 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.