Home » Aplinkosauga » Srutos liejosi laisvai…

Srutos liejosi laisvai…

Srutos liejosi laisvai…

.

Pagal gautus pranešimus Anykščių rajone nustatyti du mėšlo ir srutų tvarkymo pažeidimai.

Vasario 5 d. aplinkosaugininkai gavo pranešimą, kad viena Anykščių rajono žemės ūkio bendrovė veža ir laukuose laisto srutas. Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) pareigūnams nuvykus į vietą faktai pasitvirtino, nustatyta, kad Medžiuolių k., Anykščių sen., Anykščių r. sav., ant apsnigtos ir įšalusios žemės buvo laistomos galvijų fermoje susidariusios srutos.

Vasario 8 d. pagal gautą pranešimą Anykščių rajone taip pat buvo tikrinama informacija dėl mėšlo tvarkymo pažeidimų. Utenos RAAD pradėto patikrinimo metu nustatyta, kad Tamošiūnų k., Anykščių sen., Anykščių r. sav., esančiame dirbamame lauke mėšlo rietuvė, į kurią buvo vežamas mėšlas, buvo įrengta nesilaikant nustatytų reikalavimų – nebuvo apjuosta ne žemesniu kaip 20 cm aukščio žemės pylimu. Įmonės vadovui buvo duotas privalomasis nurodymas nedelsiant sutvarkyti rietuvę pagal nustatytus reikalavimus. Taip pat išsiliejusioms srutoms surinkti buvo paskleistas šiaudų sluoksnis.

Utenos RAAD pareigūnai atliko mėšlo rietuvės, išsiliejusių bei išlaistytų srutų matavimus, paėmė mėginius laboratoriniams tyrimams.

Šiuo metu vyksta tyrimas, kurio metu, pagal atliktus matavimus, siekiama nustatyti išvežto mėšlo, išsiliejusių ir išlaistytų srutų kiekį. Vertinama ar mėšlo kiekis rietuvėje neviršija tam laukui tręšti leidžiamo panaudoti mėšlo kiekio. Taip pat vertinama padaryta žala aplinkai.

Baigus patikrinimus bus sprendžiama dėl atsakomybės taikymo juridiniams asmenims. Taip pat sprendžiamas padarytos žalos aplinkai, jei tokia bus įrodyta, atlyginimas.

Pagal įstatymus, visais atvejais draudžiama mėšlą ir (ar) srutas skleisti ant įšalusios, įmirkusios ir apsnigtos žemės.

Už pažeidimus gresia piniginės baudos, taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.

Utenos RAAD informacija ir nuotraukos

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

0-159445001518183081

864 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.