Home » Gallery » Pramogos » Uteniškių pramogos Latvijoje – su saldainių bei česnakų degustacijomis ir lediniu muziejumi

Uteniškių pramogos Latvijoje – su saldainių bei česnakų degustacijomis ir lediniu muziejumi

Uteniškių pramogos Latvijoje – su saldainių bei česnakų degustacijomis ir lediniu muziejumi

.

Nida TREINYTĖ

Vasario 11d. sekmadienį Utenos turizmo centras organizavo turistinę išvyką į Jelgavą (Latvija). Pilnutėlis autobusas uteniškių, kaip įprasta, pajudėjo nuo Utenos KC anksti ryte. Nors lauke ir gnaibė šaltukas, entuziastingai nusiteikę keliautojai nepabūgo žiemos ir vyko į 20-ąjį, jubiliejinį – didžiausią Baltijos šalyse ledo skulptūrų festivalį Jelgavos mieste. Kaip ir kasmet, festivalis pritraukia vis daugiau lankytojų, tad ir uteniškiai neliko abejingi.

Pirmasis sutojimas – karamelės dirbtuvėlėse Jelgavoje

Uoslę viliojančiais kvapais tvyrančiais dar lauke, uteniškius pasitiko svetingai nusiteikę karamelės dirbtuvėlių šeimininkai. Karamelės dirbtuvėlės veikia nuo 2014 metų. Pasak šeimininkų, joje, kurioje dirba darbštūs ir draugiški žmonės. Dirbtuvėlių prioritetas – gerbti kiekvieną klientą. Mums patinka gaminti karameles todėl siekiame, kad karamelių gamyba taptų panaši į meną. Mūsų produkcija yra rankų darbo. Nuolat organizuojame seminarus, o ekskursijų dalyviams demonstruojame kaip patiems pasigaminti saldainių, čia pat juos ir degustuojame“, – sako dirbtuvėlių šeimininkai. Edukacijos metu ir uteniškiai turėjo puikią galimybę patys pasigaminti karamelinių saldainių bei parsivežti lauktuvių į namus.

20180211_112451

Karamelės dirbtuvėlėse / Nidos Treinytės nuotraukos

Česnakų pasaulis

Pagal ekskursijos programą, toliau uteniškiai vyko į privatų česnakų ūkį kuris, galima sakyti, buvo labai ,,į temą”. Suintensyvėjus virusinėms ligoms, patekome į ,,česnakų pasaulį” kaip į savitą ir unikalią vaistinę, džiaugėsi uteniškiai. Privačiame ūkyje, kurio žemės plotas 6 ha, savininkė augina daržovės, o 140 kv. m didžiuliame šiltnamyje pomidorus. Pasak savininkės, pagrindinė ūkio veiklos kryptis – česnakų auginimas ir perdirbimas. Auginti česnakus kaip pagrindinę daržovę, šeimininkė apsisprendė dalyvaudama seminaruose bei kursuose apie česnakų auginimą. Ūkio patalpose žiemos sezonui marinuojami česnakų žiedynai, ruošiami česnakų milteliai, bulvių traškučiai, o taip pat įvairūs konservai iš pomidorų, moliūgų, paprikų ir kitų daržovių, prie kurių, kaip būtinoji sudėtinė dalis, dedami česnakai. Įmonės veiklos tikslas – sukurti pridėtinę vertę savo produktui, kurį daugelis laiko paprastu prieskoniu. Taip pat ūkyje auginamos braškės, avietės ir rabarbarai. Įmonėje nuolat dirba vienas žmogus, o kiti šeimos nariai su džiaugsmu padeda. UAB „Antek“ įkurta 2012 metais, o jai vadovauja ūkio savininkė Antra Zeilinia. Produkcijos iš firminės ūkio parduotuvėlės nusipirko beveik kiekvienas uteniškis.

Jelgava – Žiemgalos sostinė Latvijoje

Ekskursiją po miestą uteniškiai pradėjo Jelgavos senamiestyje, o apie jo istoriją pasakojo gidė. Jelgavos pasididžiavimas – dailūs baroko stiliaus Jelgavos rūmai projektuoti B. Rastrelio. Jie laikomi didžiausiu architektūros paminklu Baltijos šalyse. Dabar juose įsikūręs Latvijos Žemės ūkio universitetas, bet viename iš rūmų korpusų yra hercogų kriptos, kuriose palaidoti 24 Ketlerų ir 6 Bironų dinastijos atstovai. Vaikščiodami po senamiestį uteniškiai grožėjosi švč. Trejybės bažnyčia ir jos bokštu, šv. Simono ir šv. Anos ortodoksų katedra, menančia Rusijos imperatorienės Anos Ivanovnos valdymo laikotarpį bei kitais Jelgavos senamiesčio fragmentais.

Ekskursiją vainikavo ledo skulptūrų festivalis
Šių metų festivalyje dalyvavo 33 profesionalūs menininkai atvykę iš dešimties šalių: Latvijos, Lietuvos, Rusijos, Airijos, Portugalijos, Norvegijos, Nyderlandų, Ukrainos, Bulgarijos ir Kinijos. Iš festivalyje panorusių dalyvauti 78 menininkų, kurie žiuri atsiuntė 139 ledo skulptūrų eskizus, festivalio rengėjai atrinko 45 geriausius projektus pagal pasirinktą temą ,,Svajonės“. Festivalio organizatoriai skulptoriams į Jelgavą pristatė per 70 tonų ledo, kuris dailinikų išmonės dėka, virto meno kūriniais.Visu grožiu ledo skulptūros atsiskleidė bei suspindėjo sutemus, kai jos buvo apšviestos įvairiomis elektros instaliacijomis bei skambėjo muzika. Šitą žiemą ledo skulptūros demonstruotos ne tik Jelgvos miesto Pašto saloje, bet ir Janio Čakstės bulvare bei Hercogo Jėkabo aikštėje. Pasak festivalio organzatorių, papildomomis erdvėmis pasirūpinta iš anksto. Tikėtasi į 20-ąjį jubiliejinį festivalį sulaukti dar didesnio lankytojų srauto palyginus su 2017 metais, kai jame dalyvavo per 80 tūkstančių žmonių. Festivalio dienomis penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį koncertavo populiarūs Latvijos bei Lietuvos dainininkai, lankytojams buvo demonstruojama, kaip kuriamos ledo skulptūros. Visas tris vykusio festivalio dienas vainikavo fejerverkų šou. Prasmingai praleidę sekmadienį,uteniškiai ilgai nepmirš pratirtų įspūdžių.

20180211_145153 20180211_150100

20180211_150912 20180211_150953

20180211_13132920180211_133804 20180211_110836 20180211_152122

1388 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.