Home » Miesteliai » Molėtuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą kartu minės NATO bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai

Molėtuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą kartu minės NATO bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai

Molėtuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą kartu minės NATO bataliono ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai

 

 

Kovo 11 d., sekmadienį, Molėtuose vyks iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės 27-ųjų įkūrimo metinių minėjimas. Pagrindinėse miesto gatvėse ir aikštėse vyks iškilminga karių rikiuotė, paradas, bus galimybė susipažinti su NATO šalių karine technika ir ginkluote. Skambės KASP bigbendo atliekama muzika. Pagal KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės tradicijas rinktinės diena kasmet minima vis kitame mieste.

 

Kiekvieni rinktinės gyvavimo metai palieka įsimintinus pėdsakus ir pastarasis laikotarpis ne išimtis – įgyvendiname KASP skyriaus mobilumą padidinančias priemones, atnaujiname šaulių ginkluotę, taip pat vykdytos naujo tipo rinktinės kuopų vertinamosios pratybos. Kasmet yra akimirkų, kurias lydi ypatingas pasididžiavimo jausmas – juk kiekvienam vadui būtų smagu, jog jo vadovaujamoje rinktinėje būtų geriausias kariuomenės Sausumos pajėgų skyrius“, – sakė KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas plk. ltn. Denisas Starikovičius.

 Nors KASP Vilniaus rinktinės (dabar – Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinė) oficiali įkūrimo data laikoma 1991 m. kovo 1 d., tačiau jau tapo simboliška tradicija, kad rinktinės įkūrimo metinės minimos kartu su visai Lietuvai itin svarbia Nepriklausomybės atkūrimo diena. Būtent savanoriai nuo pat pirmųjų dienų drąsiai stojo Nepriklausomybės sargybon. Vilniaus rinktinės savanoriai gynė Aukščiausiosios Tarybos rūmus ir televizijos bokštą, vykdė įvairias Vyriausybės užduotis: 1991–1992 m. saugojo svarbius strateginius objektus, 1991–1993 m. blokavo Rusijos kariuomenės dalinius Vilniaus apskrityje. Siekiant įamžinti Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio partizanų apygardų vardus 1999 metais rinktinei buvo suteiktas Didžiosios Kovos apygardos, kuriai vadovavo Jonas Misiūnas-Žalias Velnias, vardas. Šiuo metu rinktinės kuopos veikia Vilniaus, Nemenčinės, Trakų, Ukmergės, Ignalinos, Švenčionių, Šalčininkų ir Molėtų rajonų savivaldybėse. Rinktinėje tarnauja apie 1000 karių. Karių savanorių amžiaus vidurkis – 30 metų.

 KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai dalyvauja ne tik savo kuopų, bet ir nacionalinėse bei tarptautinėse karinėse pratybose Lietuvoje bei užsienyje, petys petin su NATO sąjungininkais dirba tarptautinėse misijose. Atsižvelgiant į besikeičiančias karybos tendencijas į karinį rengimą rinktinėje įtraukiami nauji mokymai, tokie kaip informacinių operacijų vykdymas bei motorizacijos – veikimo su mažu civiliniu transport, kad būtų užtikrintas mažų padalinių mobilumas.

 Siekiant geriausių rezultatų skatinama ir sveika rinktinės kuopų konkurencija. Kasmet vykstančias KASP 8 rinktinės Geriausio pėstininkų skyriaus varžybas, kurios yra rimtas ištvermės, sumanumo ir komandinio darbo išbandymas, šiais metais laimėjo 802-osios kuopos kariai. Šios kuopos kariai pernai laimėjo ir geriausio Sausumos pajėgų skyriaus titulą.

 Rinktinę ne tik kariuomenėje, bet ir Lietuvoje bei visame pasaulyje garsina ir geriausiais 2017 m. kariuomenės sportininkais pripažinti Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Lina Batulevičiūtė ir Justinas Kinderis. Šių metų žiemos olimpinėse žaidynėse puikiai pasirodė biatlonininkas Tomas Kaukėnas. Jų pavyzdys puikiai parodo, kad galima suderinti savo sportinę, darbinę, kitas veiklas ar studijas su tarnyba KASP.

 

2018 m. kovo 11 d. renginio Molėtuose programa:

12 val. – karių paradas ir iškilminga rikiuotė.

Nuo 13.40 val. – NATO technikos ir ginkluotės paroda, Dailės galerijoje veiks karinių fotografijų paroda.

15 val. – Molėtų kultūros centre koncertuos KASP bigbendas

KASP informacija

873 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.