Home » Gallery » Aktualijos » Ar Dauniškio ežere laivai kels bures?

Ar Dauniškio ežere laivai kels bures?

Ar Dauniškio ežere laivai kels bures?

.

Kristina SAKAITĖ

Senieji uteniškiai dar prisimena tuos laikus, kai Dauniškio ežere plaukiodavo laiveliai ir net būdavo rengiamos Jūros šventės. Senų fotografijų archyvą sukaupusi uteniškė Danguolė Jonaitienė kažkada redakcijai ir  įrodymą pateikė – praėjusio amžiaus viduryje darytą nuotrauką su plaukiančiais laivais, plazdenančiais burėmis. Dabar net žvejai į valtis nesėda – meškeres merkia nuo kranto arba laukia ledo.

Jau ne pirmus metus svarstoma, kaip Dauniškio parką paversti patrauklesniu. Jei dabartinės vizijos bus įgyvendintos, ateityje ežerą ir jo pakrantes labiau pamėgs ne tik vaikai ir ramius pasivaikščiojimus mėgstantys pensinio amžiaus žmonės, bet ir vandens pramogų mėgėjai. Utenos rajono savivaldybės administracija pristato Dauniškio parko Utenos mieste infrastruktūros plėtros projektinį siūlymą, kuriame numatyta plėsti vaikų žaidimų aikšteles, įrengti terasas, vandenlenčių trasą su administraciniu pastatu, valčių prieplauką. Vizijose – ir baseinas, kavinukė, tinklinio, teniso aikštelės, 50 m ilgio baseinas, mobili sala su ekrano įranga. Optimistiškai nusiteikę projekto rengėjai tikisi, kad darbai bus pradėti jau šią vasarą, jie vyks keliais etapais. Pasak Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybų skyriaus vedėjo Nerijaus Malinausko, iki birželio planuojama parengti techninį projektą, o iki vasaros vidurio prie ežero turėtų iškilti vienas kitas naujas objektas. Pirmiausiai numatoma įrengti vaikų žaidimų aikštelę ir terasinius laiptus ant šlaito, su vaizdu į fontaną. Čia bus daugiau kaip 100 sėdimų vietų žiūrovams, jų uteniškiai jau anksčiau pasigesdavo įvairių švenčių, koncertų, vykstančių prie ežero, metu. Reikia tikėtis, kad infrastruktūra neliks tik „dėl grožio“ ir atsiras operatorius, norintis nuomoti laivelius, eksploatuoti vandens sporto trasą.

Pasak N. Malinausko, darbų pagreitį diktuos finansavimas. Dauniškio parko infrastruktūros plėtrai skirta 375 tūkst. eurų – prekybos centrų tinklo„Lidl“ investicija į miestą.

Šalia ežero ne tik atsiras nauji objektai, bet ir bus remontuojami seni. Visų pirma – tai medinis takas aplink Dauniškio ežerą. Maždaug per dešimtmetį įrengtas takas beveik numintas – lentos pūva, lūžta pagrindinės konstrukcijos. Tako atnaujinimui bus skirta papildomai lėšų.

Atnaujindami Dauniškio parką, projektuotojai atsižvelgs ir į bendruomenės siūlymus, jeigu jie atitiks bendrą viziją, techninius reglamentus ir kitus teisės aktus. Uteniškiai savo pastabas gali išsakyti viešame projekto pristatyme, kuris  vyks balandžio 3 dieną, 17 val. Utenos r. savivaldybės administracijos salėje.

Daugiau skaitykite šeštadienio, kovo 17 d. laikraštyje „ Utenos apskrities žinios“. vizualizacija1 Dauniškio ežero pakrantė /  Vizualizacija viz6 viz4 viz3

2580 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Jeronimas parašė:

    Manoma,kad konkursą laimės melioratoriai.Bus geri 15%,atka…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.