Home » Gallery » Pramogos » Lietuvos šimtmečiui – megztas molėtiškių tortas

Lietuvos šimtmečiui – megztas molėtiškių tortas

Lietuvos šimtmečiui – megztas molėtiškių tortas

.

Kovo 14 d. Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys priėmė viešnias, kurios atvyko su megzta dovana Lietuvos šimtmečiui ir antklode Europai. Bendrijos „Edeno vaivorykštė“ narės viešoje erdvėje atkreipė dėmesį į kvietimą prisidėti prie projekto „Antklodė Europai“ ir rado net 14 savanorių molėtiškių, kurios sutiko dalyvauti šiame projekte. Prie šio projekto mielai prisidėjo ir Molėtų rajono savivaldybės vadovai, paaukodami lėšų siūlams įsigyti.

Šiandien Molėtų rajono savivaldybės mero kabinete ištiestas rankdarbis yra projekto „Antklodė Europai“ dalyvis, o moterų numegztas tortas Lietuvos šimtmečiui bus eksponuojamas ir saugomas Molėtų krašto muziejuje.

Pasak viešnių, didžiausios antklodės idėja gimė Nyderlandų Karalystės mieste Leuvardene, kuriam šiemet bus suteiktas Europos kultūros sostinės vardas. Lietuvoje šį projektą nuo praėjusių metų kuruoja „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, į kurią, kviesdama prisijungti prie rekordo siekimo, kreipėsi „Antklodės Europai“ iniciatorė Esmeralda de Vries iš Nyderlandų. Projekto sumanytojai nori atkreipti dėmesį į vienišumo problemą, o paties projekto tikslas yra surinkti ne mažiau negu 10 tūkst. antklodžių, kuriomis bus nuklota Leuvardeno aikštė. Vėliau numatoma jas išdalinti nepasiturintiems žmonėms ir labdaros organizacijoms. Antklodžių spalvinė gama ir raštai – pačių kūrėjų pasirinkimas, tačiau jų fantazija apribota centimetrais. Paklodės ilgis negali būti didesnis negu 2 m, o plotis negali viršyti 140 cm.

Kiek iš surinktųjų 10 tūkst. antklodžių bus iš Lietuvos, kol kas nežinoma, tačiau viena jų tikrai bus iš Molėtų.

Molėtų r. sav. administracija

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

738 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.