Home » Gallery » Švietimas » Utenoje penktokams padovanoti 508 kompiuteriukai

Utenoje penktokams padovanoti 508 kompiuteriukai

Utenoje penktokams padovanoti 508 kompiuteriukai

Kovo 9 d. Utenoje projekto „Kompiuteriukai vaikams“ komanda išdalino net 508 kompiuteriukus, skirtus visiems Rokiškio, Zarasų ir Ignalinos rajonų penktokams. Utenos rajono penktokams kompiuteriukai, kuriuos finansavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, buvo išdalinti dar rudenį, o šiandien šiame mieste darbo su „BBC Micro:bit“ žinias pagilinti buvo pakviesti visi šių keturių rajonų informacinių technologijų mokytojai. Kelių valandų trukmės kūrybiškus „Micro:bit“ kompiuteriuko mokymus vedė IT edukacijos profesionalas Kęstutis Mačiulaitis ir projekto vadovė Viltautė Žvirzdinaitė. Mokytojai turėjo galimybę praktiškai išbandyti programavimą „Micro:bit“ kompiuteriuku bei sužinoti praktinį pritaikymą informacinių technologijų bei kitų pamokų metu.

Tikimasi, jog šis projektas suteiks daugiau galimybių Utenos, Rokiškio, Zarasų ir Ignalinos rajonų vaikams kūrybiškai naudojant technologijas mokytis programavimo, logikos, robotikos pagrindų ir daugelio kitų šiuolaikiniame pasaulyje reikalingų įgūdžių.

img_6394

Norima pakartoti analogiško projekto Jungtinėje Karalystėje sėkmę

Tokio pat tipo projektas pirmą kartą buvo pristatytas Jungtinėje Karalystėje ir jis yra susilaukęs didžiulės sėkmės. Kiekvienais metais šalyje mokiniams yra išdalijama iki 1 milijono tokių kompiuteriukų. Pagal 2017-ųjų metų liepos mėnesio apklausos Jungtinėje Karalystėje statistiką, net 45% vaikų, išbandžiusių programavimą su „Micro:bit“, svarsto galimybę daryti savo karjerą kompiuterių mokslų srityse ir net 85% apklaustų mokytojų patvirtino, jog šis projektas pagerino informacinių technologijų pamokų kokybę ir mokinių patirtį jose. „Kompiuteriukai vaikams“ projekto organizatoriai teigia, jog projektui Lietuvoje kol kas sekasi taip pat gerai.

Mokinius įkvepiantis mokytojų ryžtas ir aktyvumas

„Vaikai pakylėti ir labai laimingi, dar laimingesni tėvai. Tikiuosi kitais metais entuziazmo bus tiek pat“, – pirmaisiais rezultatais, pasiektais nuo spalio mėnesio, džiaugiasi Linas Vaitiekėnas, Utenos Vyturių progimnazijos muzikos mokytojas ir robotikos būrelio vadovas, kuris pagal antrą specialybę yra kompiuterių inžinierius.

Kadangi šis mokytojas yra ir kompiuterių inžinierius, ir muzikos mokytojas, tai jam suteikia galimybę į kompiuteriukus pažvelgti itin kūrybiškai: jis padėjo suorganizuoti konkursą „Aprenk Micro:bit“ Utenos rajono progimnazijų mokiniams nuo pirmos iki šeštos klasės, kurio tikslas yra ne programavimas, bet paties kompiuteriuko „aprengimas“ ir apsaugojimas fiziškai. Taip pat L. Vaitiekėnas panaudojo ir savo muzikinius gabumus – mokytojas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga iki mokslo metų pabaigos nori pristatyti Lietuvos himną grojančių laiptų projektą, kuris veiks naudojant būtent „Micro:bit“ kompiuteriuką.

img_6391

797 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.