Home » Gallery » Aktualijos » Pinigų netekęs vyras kaltina banką apgavyste

Pinigų netekęs vyras kaltina banką apgavyste

Pinigų netekęs vyras kaltina banką apgavyste

.

Rasa MILERYTĖ

Į „Utenos apskrities žinių“ redakciją kreipėsi vyras, teigiantis, kad jį apgavo bankas. Esą prieš keletą metų banko įkalbėtas jis „labai palankiomis sąlygomis“ apsidraudė gyvybę, o sutarčiai pasibaigus iš beveik aštuoniolikos tūkstančių teliko… nieko. Pasidomėjus plačiau paaiškėjo, jog panašių situacijų – ne viena. Žmonės pasirašo gyvybės draudimo sutartis, banko atstovai tinkamai nepaaiškina sąlygų ir galimų rizikų, o sutartį skaityk neskaitęs – klampios jos formuluotės įkandamos tikrai ne kiekvienam. Teisininkai įspėja – prieš pasirašydami bet kokią sutartį, ypač susijusią su didelėmis pinigų sumomis, pasikonsultuokite su teisininku arba nepriklausomu finansų ekspertu.

Į redakciją atėjęs vyras sakosi suprantąs, kad laikraštis jam niekuo negali padėti, tačiau jis nori paviešinti situaciją, kad kiti būtų atsargesni.

Teigia praradęs pinigus

Algis Rasevičius pagal „Hansa pensija plius“ gyvybės draudimą 2007 metais banke „Swdebank“ apsidraudė gyvybę. Parašu patvirtino, kad jam buvo suprantamai ir išsamiai paaiškinta, į kokius objektus gali būti investuojami jo pinigai, kokia yra rizika pinigus prarasti, koks galimas pelnas. Šiandien vyras tvirtina praradęs visus pinigus, o galimos rizikos jam esą nebuvo išaiškintos.

Vyras teigia esąs sužlugdytas. „Man per daug metų niekaip nepavyko surasti tiesos, praradau daug laiko, daug išleidau pinigų, patyriau didelę moralinę traumą, nemiegu naktimis, sušlubavo sveikata, praradau darbą ir negaliu surasti kito, nes bloga sveikata“, – rašo A. Rasevičius viename iš daugelio prašymų, adresuotų įvairioms Utenos ir respublikinės svarbos institucijoms.

Iš vyro redakcijai pateiktų dokumentų ir sutarčių matyti, kad jis buvo į banką pasidėjęs terminuotą indėlį, kurio vertė – 17500 litų. Ši sutartis galiojo iki 2007 metų vasario 7 dienos. 2007 metų sausio 16 dieną indėlio sutartis nutraukta ir pinigai pervesti į gyvybės draudimo sąskaitą. Vyras teigia, kad pasibaigus antrajai sutarčiai iš banko negavo nė cento.

Ar tokia situacija įmanoma? Jeigu taip, kur dingo vyro pinigai? Ar tikslinga panašiais atvejais kreiptis į merą ir policijos viršininką? Kas gali padėti tokiose situacijose? Ar apskritai įmanoma išsiaiškinti tiesą?

 

Apie tai skaitykite trečiadienio, kovo 21 d. laikraštyje „ Utenos apskrities žinios“.

772 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.