Home » Nusikaltimai » Įtariant kyšininkavimu, sulaikyta Zarasų žemėtvarkininkė

Įtariant kyšininkavimu, sulaikyta Zarasų žemėtvarkininkė

Įtariant kyšininkavimu, sulaikyta Zarasų žemėtvarkininkė

 

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo Nacionalinės žemės tarnybos Zarasų skyriaus darbuotojos kyšininkavimo.

STT Panevėžio valdybos pareigūnų duomenimis, vienas ūkininkas kreipėsi į Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Zarasų skyrių su prašymu išsinuomoti laisvos valstybinės žemės. Įtariama, kad NŽT Zarasų skyriaus vyresnioji specialistė G. P., parengusi 30-ties ha valstybinės žemės nuomos dokumentus, iš minėto ūkininko pareikalavo kyšio, kurį jis turėjo sumokėti gavęs ES išmokas.

Vykdydami procesinius veiksmus, STT Panevėžio valdybos pareigūnai atliko kratas G. P. darbo vietoje bei namuose, ji sulaikyta 48 valandoms. Šį ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

STT Panevėžio valdybos pareigūnų turimais duomenimis, ūkininkų, iš kurių panašiomis aplinkybėmis buvo pareikalauta kyšio, gali būti ir daugiau.

Primename, kad, vadovaujantis Baudžiamuoju kodeksu, asmuo atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, jeigu kyšio iš jo buvo reikalaujama ar provokuojama duoti kyšį ir jis, tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlęs ar pažadėjęs duoti arba davęs kyšį, per įmanomai trumpiausią laiką, bet ne vėliau negu iki jo pripažinimo įtariamuoju, savanoriškai apie tai pranešė teisėsaugos institucijai, taip pat jeigu kyšį jis pažadėjo duoti ar davė su teisėsaugos institucijos žinia.

Baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų, už papirkimą – baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų.

 

Genaralinės prokuratūros ir Specialiųjų tyrimų tarnybos informacija

 

879 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.