Home » Gallery » Aktualijos » Vagys nesnaudžia nei dieną, nei naktį

Vagys nesnaudžia nei dieną, nei naktį

Vagys nesnaudžia nei dieną, nei naktį

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariatas informuoja, kad Utenos rajone per 2017 m. užregistruotos 207 vagystės, t. y. 86 vagystės įsibraunant į patalpas, 56 vagystės į negyvenamąsias patalpas bei 17 vagysčių iš automobilių. Dažniausiai vagysčių objektais tampa pinigai ir piniginės, sodo priežiūros technika, elektriniai darbo įrankiai, alkoholiniai gėrimai ir maisto produktai, dviračiai, žūklės reikmenys, valtys.

Ištyrus vagystes,įvykdytas įsibraunant į gyvenamąsias (negyvenamąsias)patalpas, iranalizuojant jųpadarymo pobūdį, galima konstatuoti, kad dažniausiai įsibraunama į patalpas išlaužus durų spyną (duris)arba išdaužus namo langostiklą, ar sugadinus lango rėmą.Be to, vagys dažnai, prieš apvogdami sodybą arnamą, jį atidžiai stebi ir renka informaciją. Tad visada pravartu suklusti, jei skirtingu paros metu pasitaiko atsitiktinių telefono skambučių, nepažįstamų asmenų vizitų įvairiais pretekstais, šalia namų pastebimi įtartini automobiliai ir pan. Nederėtų paliktivertingostechnikos ar kitų daiktų (dviračių, žoliapjovės ir t. t.) gerai matomoje vietoje, atidarytųgaražo vartųir pan., socialiniuose tinkluose viešinti nuotraukų, kuriose esatenusifotografavęvertingų daiktų fone savo namuose.Todėl labai svarbu patiems pasirūpinti savo nuosavybe ir imtis prevencinių atsargumo priemonių.

Siekdami informuoti Utenos miesto ir rajono bendruomenę ir norėdami atkreipti dėmesį į nusikalstamumo tendencijas, pateikiame keletą paprastų, bet naudingų patarimų, kaip apsaugoti savo turtą ir nuosavybę:

  • Apdrauskite savo turtą ir pasirūpinkite gyvenamojo būsto apsauga:

– įrenkite signalizaciją;

– pasirūpinkite kokybiškais langais ir durų užraktais;

– įmontuokite apšvietimą su judesio davikliais;

– esant galimybei, panaudokite naujoviškas vaizdo kamerų sistemas.

  • Neviešinkite informacijos apie savo išvykimą ar turimus vertingus daiktus. Prireikus įsigykite seifą ar įrenkite savo namuose tinkamą slaptavietę.

  • Reguliariai lankykitės negyvenamosiose sodybose ar sodininkų bendrijose esančiuose sodo namuose, taip pat pasirūpinkite sodybų ir jose esančių vertingų sodo, daržo, buities darbams skirtų įrankių, prietaisų, saugumu

  • Nelaikykite pinigų, mobiliųjų telefonų, papuošalų, kitų vertingų daiktų paltų, striukių kišenėse, atsegtose rankinėse. Visada apsižvalgykite kokie asmenys stovi šalia jūsų, ar nėra įtarimą keliančių asmenų.
  • Nepalikite automobiliuose rankinių, mobilaus ryšio telefonų, pinigų kitų vertingų daiktų.

    Utenos apskrities VPK informacija

800 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.