Home » Sportas » „Juventus“ savų žiūrovų akivaizdoje palaužė „Lietkabelį“

„Juventus“ savų žiūrovų akivaizdoje palaužė „Lietkabelį“

Šeštadienį vykusiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Utenos „Juventus“ (11/18) namuose dramatiškai 105:95 (23:14, 24:27, 28:27, 30:27) įveikė Panevėžio „Lietkabelį“ (18/11) ir iškovojo vienuoliktąją pergalę.

Rungtynių taškų sąskaitą taikliu dvitaškiu atidarė Mindaugas Kupšas (2:0). Netrukus svečiai atsakė tolimu Lorenzo Wiliamso metimu ir persvėrė rezultatą savo naudai (2:3). Iš ligos patalo pakilęs Arvydas Šikšnius į varžovų tritaškį atsakė tuo pačiu (5:3), tačiau tada taškais iš po krepšio pasižymėjo Vaidas Čepukaitis išlyginęs rezultatą (5:5). „Lietkabelis“ stabdydamas greitą uteniškių ataką užsidirbo nesportinę pražangą, o M. Kupšas pataikęs abu baudų metimus suteikė „Juventus“ 4 taškų pranašumą (9:5). Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę M. Kupšo taškai iš po krepšio uteniškiams suteikė 7 taškų persvarą, o paskutinę kėlinio minutę pataikytas Simo Buterlevičiaus dvitaškis dar labiau paaugino persvarą (23:14).

Antrojo kėlinio starte „Juventus“ krepšininkai po M. Kupšo taiklaus metimo įgijo dviženklę persvarą (25:14), o neilgai trukus apsukų nesumažinę uteniškiai po A. Šikšniaus dvitaškio komandas jau skyrė 15 taškų skirtumas (29:14). Įpusėjus ketvirčiui Žanio Peinerio dėjimas su pražanga vicečempionams padėjo sumažinti deficitą iki vienaženklio (35:26). Šeimininkai atsigavo puolime ir ne tik susigrąžino rekordinę persvarą, bet ir ją padidino, po D. Bičkauskio prasiveržimo ir taškų iš po krepšio uteniškių persvara išaugo iki 16 taškų (42:26). Tačiau per likusį pirmosios rungtynių pusės laiką panevėžiečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki vienaženklio (47:41).

capture

Po ilgosios pertraukos sugrįžę svečiai trečiąjį kėlinį pradėjo dviem taikliais tritaškiais. Ž. Peinerio tritaškis panevėžiečių deficitą aptirpdė, o S. Jasaičio – panaikino (47:47). M. Kupšo taiklūs baudų metimai suteikė uteniškiams 3 taškų pranašumą (53:50). Ketvirčiui persiritus į antrąją pusę D. Bičkauskis įsmeigė tolimą šūvį ir sugrąžino šeimininkams dar saugesnę persvarą (61:55). Iki ketvirčio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei A. Šikšnius pataikė tritaškį po kurio komandas skyrė 9 taškai (72:63).

Lemiamą ketvirtį „Lietkabelis“ pradėjo dviem Ž. Peinerio taškais greitajame puolime (75:70). „Juventus“ atsakė taškais iš po krepšio ir susigrąžino turėtą pranašumą (77:70). O neilgai trukus D. Bičkauskio prasiveržimas uteniškiams sugrąžino pirmoje rungtynių dalyje turėtą dviženklę persvarą (83:72). Tada prabilo tris tolimus metimus iš eilės pataikęs S. Jasaitis ir vieną tritaškį įsūdęs Ž. Peineris sumažindami savo komandos atsilikimą iki 3 taškų (88:83). Tačiau nesutrikę ir puolime neužsikirtę Ž. Urbono auklėtiniai po A. Šikšniaus tritaškio situaciją stabilizavo (96:86). Ir galiausiai po finalinės sirenos šventė pergalę (105:95).

Nugalėtojams Dovis Bičkauskis pelnė 30 taškų (9 rez. perd., 5 atk. kam.), 26 taškus pridėjo Arvydas Šikšnius (7/9 tritaškiai), 15 – Karolis Guščikas (5 atk. kam.), 13 – Simas Buterlevičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.).

„Lietkabelio“ gretose išsiskyrė 29 taškus surinkęs Žanis Peiners ir 15 pridėjęs Simas Jasaitis.