Home » Pozicija » Nutirpęs sniegas atskleidė visas „grožybes“…

Nutirpęs sniegas atskleidė visas „grožybes“…

Nutirpęs sniegas atskleidė visas „grožybes“…

Vytautas BAGDONAS

Vis šiltėjantys pavasariški orai, saulės spinduliai, laikas nuo laiko prapliaupiantis lietus nutirpdė sniegą. Ištirpus baltajam žiemos apklotui, aplinkui atsivėrė visos „grožybės“, keletą mėnesių besislėpusios po sniego patalu. Dabar, prasidėjus pavasariui, kelininkai turi papildomo darbo. Jų rūpestis – ne vien atsivėrusių gatvėse ir keliuose duobių „lopymas“, kelkraščių lyginimas, vieškelių greideriavimas bei visokie kiti darbai darbeliai. Ne mažiau atsakingas darbas – surinkti iš pakelių šiukšles, kurios buvo išbarstytos iš pravažiuojančių automašinų, o kai kur net ir specialiai atvežtos ir išpiltos. Žiemos metą daug kur išmėtytų popiergalių, skudurų, nebenaudojamų padangų bei kitokių „gėrybių“ iš po sniego nesimatė, o jam nutirpus, atsivėrė tikras vaizdas. Kalnus šiukšlių kasmet, prasidėjus pavasariui, kelininkams tenka surinkti bei išvežti ir iš poilsio aikštelių, autobusų stotelių teritorijų.

Štai iš pakelėse esančių poilsio aikštelių prieš kurį laiką „išgaravo“ ten stovėję didžiuliai šiukšlių konteineriai. Pats savo ausimis girdėjau, kaip aiškino vienoje radijo laidoje valstybinės Kelių direkcijos prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos atsakingas pareigūnas sprendimą panaikinti šiukšlių konteinerius iš pakelių aikštelių. Esą žmonės į tuos konteinerius priveždavo daug šiukšlių iš savo namų, todėl kelininkams dėl to pridarydavo papildomai rūpesčių ir išlaidų. Todėl ir buvo imtasi konkrečių priemonių šitos problemos sprendimui: šiukšlių konteineriai buvo išvežti. Dėl tos pačios priežasties, matyt, buvo panaikintos šalia kai kurių autobusų stotelių specialiai įrengtos giliai iškastos atliekų surinkimo duobės su dangčiais. Kad kelininkams būtų mažiau rūpesčio, tikriausiai, daug kur panaikinti ir tualetai, buvę prie autobusų stotelių, nebeliko „būdelių“ ir daugelyje poilsio aikštelių. Savaime suprantama, tvarka ir švara tokiose teritorijose besirūpinantiems žmonėms atsirado mažiau rūpesčių ir darbų. Tačiau ar problemos išnyko? Tie, kas vežė iš namų šiukšlių maišus prie autobusų stotelių ar į poilsio aikšteles, tebeveža ir dabar. Tik jei anksčiau jie galėjo atvežtas „gėrybes“ tvarkingai, civilizuotai sukrauti į šiukšlių dėžes ar konteinerius, tai dabar išmeta tiesiog kur pakliuvo. Negana to, šiukšlių maišus pragraužia valkataujantys šunys, katės, iš pamiškių atėję laukiniai žvėrys, iškapoja paukščiai, tad tos šiukšlės išnešiojamos, ištampomos po didžiulę teritoriją. Daugelyje vietų nebeliko netgi ir mažiausių šiukšliadėžių, tad kur padėti autobusų keleiviams ar trumpam stabtelėjus pailsėti, pamiklinti kojas pakelių aikštelėse vairuotojams kad ir menkiausius popiergalius? Nors lauko tualetai ir buvo panaikinti, tačiau žmonių fiziologija juk nepakito, dėl to, kad nebeliko „būdelių“, tautiečiams nepraeina noras atlikti gamtinius reikalus. Tad, reikalui prispyrus, per daug nesirenkama, nelaukiama, nesvarstoma, nesikuklinama, o ieškoma geriausios išeities čia pat ir dabar.

Liūdnai pagarsėjusiame betonkelyje Utena–Vilnius yra dvi nemažos trumpalaikio poilsio aikštelės: viena važiuojant nuo Utenos link Vilniaus, dešinėje kelio pusėje, kita laukia pravažiuojančių nuo Vilniaus link Utenos. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tos aikštelės yra tvarkingos, prižiūrimos. Bet nėra čia nei lauko tualetų, nei šiukšlių dėžių. O vos už kelių žingsnių, šalia aikštelių esančiuose miškeliuose – tiesiog košmariškas vaizdas. Visa tų miškelių teritorija paversta ištisu tualetu, užversta tonomis šiukšlių. Akivaizdu, kad tos abi teritorijos nevalomos, netvarkomos jau keletą metų.

Tad ar verta dar stebėtis, kad, nutirpus sniegui, aplinkui atsiranda visokių netikėtų „grožybių“?

687 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.