Home » Gallery » Aktualijos » Rajonų ligoninės prieš pertvarkas – lyg ežiukas rūke

Rajonų ligoninės prieš pertvarkas – lyg ežiukas rūke

Rajonų ligoninės prieš pertvarkas – lyg ežiukas rūke

Kristina SAKAITĖ

Viešai prakalbus apie gydymo įstaigų pertvarką ir gydymo paslaugų centralizavimą, rajoninių ligoninių vadovai sunerimo – optimizavimas iš rajonų išvaikys ne tik pacientus, bet ir gydytojus specialistus.

Sveikatos apsaugos ministerija siekianti tapti viena iš ligoninių steigėjų ir dalininkių, kad galėtų dalyvauti pertvarkos procesuose, kol kas neapibrėžia, kokie bus pirmieji žingsniai keičiant ligoninių tinklą.

Ar apskrities centrų ligoninės pajėgios priimti ir gydyti 2–3 kartus didesnę pacientų armiją? Kaip pasikeis gydymo paslaugų kokybė ir prieinamumas? Ar valstybė išties sutaupys, naikindama gydymo paslaugas mažosiose ligoninėse? Tokie klausimai kyla miglotuose ministerijų pažaduose pasiklydusiems medikams.

Siūlys jungti ligonines ir poliklinikas

Praėjusią savaitę Molėtuose diskutavę Utenos apskrities merai ir mažesnių ligoninių vadovai priėjo vieningos nuomonės, kad stacionarios paslaugos ligoninėse turi išlikti. Savo siūlymus susitikimo dalyviai nusprendė išdėstyti rezoliucijoje ir įteikti ją Vyriausybei.

Po susitikimo kalbintas Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys teigė pasigendantis diskusijų iš reformos iniciatorių. „Viešoje erdvėje girdime ministro samprotavimus, kad mažose ligoninėse stacionaraus gydymo neturi likti, bet su mumis niekas nediskutuoja. Bent Utenos regione su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais jokios diskusijos nebuvo. Tai kelia atitinkamas grėsmes ir baimes, – sakė S. Žvinys. – Mes rengiame rezoliuciją, kurioje siūloma sujungti pirminio ir antrinio lygio sveikatos įstaigas, paliekant tas pačias paslaugas. Administravimas ir ūkinė dalis būtų viena, atsisakytume nereikalingų pastatų“.

<…>

Daugiau skaitykite šeštadienio,  balandžio 14 d. „ Utenos apskrities žiniose“.

1127 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.