Home » Gallery » Verslas » Agronomas Gediminas Cijūnaitis: „Pavasarį sodus balina tik dailininkai“

Agronomas Gediminas Cijūnaitis: „Pavasarį sodus balina tik dailininkai“

Agronomas Gediminas Cijūnaitis: „Pavasarį sodus balina tik dailininkai“

Daiva ČEPĖNIENĖ

Molėtų rajone įsikūrusį vaiskrūmių ir uogakrūmių ūkį turbūt žino dažnas. Čia, susigrąžinęs senelių žemes, nuo 1991 metų ūkininkauja Gediminas Cijūnaitis su šeima. Kaip teigė ūkio savininkas, ūkio kūrimo pradžia buvo lyg investicija į ateitį, o bėgant metams tai tapo gyvenimo būdu. Sodininkystės, uogininkystės, žemės ūkio versle darbuojasi 4 šeimos nariai. Kai pritrūksta savų darbo rankų, samdomi darbininkai. Gediminas Cijūnaitis džiaugiasi, kad žemės ūkio srityje dirbantys žmonės negalvoja važiuoti uždarbiauti svetur ir supranta, kad ir Lietuvoje yra puikios sąlygos dirbti ir užsidirbti.

Vertingiausios – juodos uogos

Lietuvoje tampa populiaru veisti šilauogynus, spanguolynus. Europoje populiarėja medlievų auginimas. Pastarosios uogos, pasak G. Cijūnaičio, už šilauoges 2 kartus vertingesnės ir skanesnės. „Šilauogėje gausu įvairių vitaminų, o medlievoje gausu ne tik tų pačių vitaminų, bet ir aminorūgščių, ištirpusių metalų, kurių vartodami kitus produktus neįsisaviname. Lietuvoje labiausiai vertinamos 3 uogos – braškė, avietė ir šilauogė. Tačiau jeigu žiūrėtume iš medicinos pusės ar į tai, kokios uogos labiausiai vertinamos pasaulyje, tai būtų pirmiausia visos juodos spalvos uogos – gervuogės, medlievos, valgomasis sausmedis, aronija, paskui jau šilauogės, juodieji serbentai, juodasis šilkmedis ar kitos netradicinių spalvų uogos – šilkmedis, aktinidija, gojų uogos, agrastai, valgomoji sedula, šaltalankiai, putinas“, – pasakojo G. Cijūnaitis. Pašnekovas pastebi, kad mes lietuviai, esame linkę nuolat skųstis prasta sveikata, brangiais vaistais ar eilėmis prie gydytojų kabinetų durų. Reikėtų spręsti ne pasekmes, tačiau ieškoti ligų priežasčių ir keisti maitinimosi įpročius.

<…>

Visą straipsnį skaitykite šeštadienio, balandžio 28 d. „Utenos apskrities žiniose“.

img_0128

Ūkio savininkas Gediminas Cijūnaitis / Daivos Čepėnienės nuotraukos

img_0127 img_0125 img_0123 img_0137 img_0131

2081 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

 1. Antanas parašė:

  Laba diena, Gerb.Cijunaiti,
  JUMS RAŠO SODININKAS IŠ UKMERGĖS.
  Ayginu 20 krūmelių šilauogių Jau aštunti metai Pastebėjau ,kad mažai duoda ūgliukų ( pasodinta į natūralias durpes,į duopbes dėjau po pora maišų perpuvusių piuvenų.Matavau rūgštingumą ,rodo 5,5-6,
  4,5 Patarkite ,kaip parūgštinti ,8 metus pyliau tik vandenį, nė karto nesu rūgštnęs
  .
  Pagarbiai Antanas Pocius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.