Home » Miesteliai » Ignalinoje sužaliuos 100-mečio ąžuolai

Ignalinoje sužaliuos 100-mečio ąžuolai

Ignalinoje sužaliuos 100-mečio ąžuolai

Balandžio 27 dieną Ignalinoje vyko visas rajono mokyklas suvienijusi prasminga akcija „100-mečio ąžuolų giraitė“. Mokiniai kartu su savo mokytojais miesto paplūdimio teritorijoje prie Gavio ir Gavaičio ežerų pasodino 50 ąžuoliukų. Pumpurus beskleidžiantys ir stiprybę simbolizuojantys medeliai išsirikiavo šalia naujojo pėsčiųjų ir dviračių tako. Ant kiekvieno ąžuoliuko buvo užrišta tautinė juostelė. Kai kuriems mokiniams – tai buvo pirmas jų pasodintas medis, graži viltis ateičiai. Juk smagu bus po kelių metų ar net dešimtmečių čia pavaikštinėti, aplankyti ąžuolų giraitę ir prisiminti gražias Lietuvos 100-mečio akimirkas.

dscn4869d

Renginys prasidėjo miesto paplūdimyje, kur ta proga buvo pristatytas atnaujintas tiltas. Jaunimas su Lietuvos ir mokyklų vėliavomis sustojo Daina „Ant bangos“ visus pasveikino vokalinis ansamblis „Iš širdies“ (vad. Vida Ksenzovienė). Meras H. Šiaudinis pasidžiaugė, kad visos mokyklos palaikė šią iniciatyvą ir atsiuntė pačius geriausius ir aktyviausius mokinius, kuriems patikėta atlikti tikrai istorinį darbą. Mokiniams priminta, kad šiuos ąžuoliukus reikės ne tik pasodinti, bet prižiūrėti, lankyti ir gerbti, kad nė vienas nebūtų nulaužtas, o visi gražiai užaugtų ir ateities kartoms primintų 100-metį šventusią Ignaliną. „Visi darbai, padaryti šiais metais turi labai didelę išliekamąją vertę, mes ir po daugelio metų prisiminsime šias akimirkas“,– sakė Seimo narys G. Kindurys, linkėjęs ąžuolams kelti šakas į dangų, o šaknis tvirtai leisti į žemę. Idėją pasodinti ąžuoliukus pasiūlė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija. Jos direktorė Danutė Jatulė dėkojo už pritarimą, palaikymą ir visų mokyklų dalyvavimą. Ji labai gražiai kalbėjo apie medį ir žmogų: „Kiekvienas pasodintas medelis – tai mūsų svajonių išsipildymas. Tikiuosi, kad užaugsit jūs, užaugs ir šie ąžuolai, nes juos sodina tikri Ignalinos ir Lietuvos patriotai“.

dscn4835

Visi akcijos dalyviai buvo puikiai nusiteikę ir darbas vyko sklandžiai. Ignalinos miesto seniūnija pasirūpino duobių iškasimu, atvežė juodžemio, Naujojo Daugėliškio mokykla dovanojo medinę informacinę lentą. Sodinimo darbuose dalyvavo savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Seimo narys Gintautas Kindurys. Darbus organizavo seniūnas Valentinas Rumbutis. Jis džiaugėsi, kad miesto paplūdimio teritorija vis gražėja. Vėliau akcijos dalyviai vėl susirinko prie tilto, susikibę rankomis sudainavo „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos…“. Taip jaunoji ir vyresnioji karta sujungė Lietuvai ir savo gimtajam kraštui meile plakančias širdis. Tegul auga ir žaliuoja Ignalinos ąžuolai, tegul džiaugiasi jų paunksmėje gyvensiantys žmonės!

Parengė Lina Kovalevskienė

1102 Iš viso matė 2 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Suvenyrai parašė:

    Palaikau idėją ir gerbiu sumanytoją. Svarbiausia turbūt ne giraitė, o kartų vienybė. Na ir simbolinis šimtukas tikrai tiesiai į dešimtuką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.