Home » Gallery » Aktualijos » Naujovė: antžemines atliekų surinkimo aikšteles keis pusiau požeminės

Naujovė: antžemines atliekų surinkimo aikšteles keis pusiau požeminės

Naujovė: antžemines atliekų surinkimo aikšteles keis pusiau požeminės

Atsakingai ir sėkmingai tvarkyti atliekas – vienas iš Utenos rajono savivaldybės prioritetinių tikslų. Siekdama šio tikslo, Savivaldybė ėmėsi įgyvendinti projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone“, kuriam dar 2017 m. LR aplinkos ministro įsakymu buvo skirtas daugiau kaip 524 tūkst. Eur finansavimas. Bendra projekto vertė – apie 617 tūkst. Eur.

Kaip sakė Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjas Nerijus Malinauskas, pagal projektą Utenos mieste bus įrengtos 24 pusiau požeminės konteinerinės aikštelės. Šiuo metu jau yra baigiamas rengti techninis projektas, po kurio bus pradėti rangos darbų pirkimai. Tad anksčiau numatyta projekto pabaiga 2018 metais yra reali: šiais metais antžemines aikšteles tikrai pakeis minėtos požeminės.

Jos bus išdėstytos pagal parengtą specialųjį planą. Aikštelės savo vietos beveik nekeis, bus įrengtos ten, kur šiuo metu yra antžeminės. Tik, atsižvelgiant į inžinerinius tinklus (kadangi aikštelės įgilintos į žemę), kai kurios bus patrauktos kelis metrus į vieną ar kitą pusę.

Minėtose 24 pusiau požeminėse aikštelėse bus sumontuoti 149 komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų konteineriai. Kiekvienoje aikštelėje bus įrengti du komunalinių (mišrių) atliekų konteineriai, po vieną – popieriaus, plastiko / metalo, stiklo ir biologiškai suyrančių (maisto, žaliųjų) atliekų. Taip pat penkiose aikštelėse numatoma papildomai pastatyti 5 konteinerius tekstilės atliekoms.

Utenos rajono savivaldybės administracija

 

2730 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Comments (1)

  1. Jeronimas sako:

    Tikriausiai įrenginės melioratoriai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.