Home » Nusikaltimai » Teismas atvertė aukciono Ignalinos atominėje elektrinėje bylą

Teismas atvertė aukciono Ignalinos atominėje elektrinėje bylą

Teismas atvertė aukciono Ignalinos atominėje elektrinėje bylą

Pirmadienį Panevėžio apygardos teismas ėmėsi nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 6 asmenys kaltinami dėl piktnaudžiavimo tarnyba, o du iš jų – buvęs IAE generalinis direktorius ir buvęs komercijos skyriaus vadovas – dar ir dėl neteisėto disponavimo radioaktyviosiomis medžiagomis. Visi asmenys, manoma, veikė kaip organizuota grupė ir buvo pasiskirstę vaidmenimis.

Kaltinamojo akto duomenimis, 2014 m. IAE organizavo 2 tūkst. tonų varinių vamzdelių, užterštų radioaktyviomis medžiagomis, pardavimo aukcioną, kurio laimėtojas, manoma, buvo suplanuotas iš anksto. Aukcioną laimėjusi Vokietijos įmonė 2 tūkst. tonų užterštų varinių vamzdelių įsigijo už 1 mln. 500 tūkst. 948 eurus, t. y. už pradinę aukciono kainą (apie 780 eurų už toną).

Iš teismui pateiktų duomenų taip pat matyti, kad jau po aukciono IAE teritorijoje buvo sumontuota užterštų vamzdelių valymo įranga, nors aukcioną laimėjusi įmonė privalėjo išvežti iš mūsų šalies užterštą pirkinį nevalytą.

Šios dienos posėdyje teismui buvo pateikti du prašymai. Kaltinamajam Vokietijos piliečiui atstovaujantis advokatas perdavė prašymą dėl įpareigojimo Ignalinos atominei elektrinei saugoti daiktus (vamzdelius), turinčius reikšmės nusikalstamai veikai tirti ir nagrinėti, skubaus panaikinimo ir paprašė leidimo pasisakyti Vokietijos įmonės, nusipirkusios užterštus vamzdelius, atstovei.

Teismui kartu su prašymu pateiktų priedų apimtis yra didelė, juos būtina tinkamai išnagrinėti ir įvertinti, todėl nutarta sprendimą dėl abiejų prašymų paskelbti kitame teismo posėdyje birželio 4 d.

Šiuo metu Panevėžio apygardos teisme taip pat rengiamasi nagrinėti ir civilinę bylą, kurioje ieškinį IAE ir aukcioną laimėjusiai Vokietijos įmonei pateikė viešąjį interesą ginanti Panevėžio apygardos prokuratūra. Prokurorai prašo pripažinti negaliojančiu minėtą turto pardavimo aukcioną, panaikinti pirkimo-pardavimo sutartį bei du papildomus susitarimus prie sutarties. Ieškinio suma – 1 mln. 563 tūkst. 948 eurai.

Panevėžio apygardos teismo informacija

1173 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.