Home » Gallery » Pramogos » Uteniškiai kviečiami į kaimynišką pikniką prie Dauniškio ežero

Uteniškiai kviečiami į kaimynišką pikniką prie Dauniškio ežero

Uteniškiai kviečiami į kaimynišką pikniką prie Dauniškio ežero

Kristina SAKAITĖ

Kitą savaitę vyksiantį renginį jo organizatoriai pristatė neįprastai – balta staltiese padengtas, vaišėmis nuklotas stalas Dauniškio ežero pakrantėje, būgnai, sušiai, poetas Petras Panavas, netyčia ėjęs pro šalį, neprograminėje dalyje – ir gegužės ežere besimaudantis pusiau sveikuolis („nes tuoj ateis sausis, ir bus neįmanoma paplaukioti…“).

Prie stalo apie būsimą renginį žurnalistams pasakojo idėjos iniciatoriai ir įgyvendintojai – kūrybinės erdvės POKŠT, Alumni, Utenos radijo atstovai.

Panašiai – su muzika, šokiais, pasiplaukiojimais irklentėmis, ugniagesių pasirodymais, laužu, kaimyniškomis vaišėmis, paišymais kreidelėmis, baikerių pasirodymu, armonikų virkdymu ir gitarų skambesiu – po savaitės turėtų vykti ir Utenos kaimynų piknikas. Toks renginys mieste organizuojamas antrą kartą. Pernai sulaukta apie 200 žmonių, bet organizatoriai tikisi, kad šventė augs, taps tradicine ir mėgiama vietos gyventojų.

Jau kitą ketvirtadienį, gegužės 24 d. 18 val. Utenos kaimynų piknike prie Dauniškio ežero laukiamos ne tik šeimos su vaikais, bet ir vyresni žmonės. Utenos radijo direktorius Linas Bražionis, vienas iš šios idėjos iniciatorių sako, kad tokiomis šventėmis norima skatinti bendruomeniškumą. „Ne tik mes esame organizatoriai. Kiekvienas žmogus, pasikvietęs kaimyną iš gretimo buto, jau yra organizatorius, prisidedantis prie šios šventės populiarinimo. Europos kaimynų diena gegužės pabaigoje bus minima įvairiuose Lietuvos miestuose, tačiau mes norime prisiminti ir kurti lietuviškas tradicijas. Senosios mūsų tradicijos buvo gajos, per Sekmines žmonės – kaimynai, šeimos, pažįstami – eidavo pasėdėti parugėn – tai buvo kaimynystės šventės užuomazga. Šią lietuvišką tradiciją bandome atgaivinti pritaikydami miesto pozicijai, šiuolaikiniam žmogui, o vyresniems ji gal sukels nostalgiškus prisiminimus“, – sakė Linas Bražionis.

dsc_0261

Organizatoriai tikisi, kad kitą savaitęs prie Dauniškio ežero į kaimynų pikniką susirinks keliasdešimt kartų daugiau žmonių / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0255

dsc_0272 dsc_0260 dsc_0268 dsc_0266 dsc_0270

dsc_0254

 

 

6005 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.