Home » Nusikaltimai » Vandalai išmargino Zarasų rajono ir Utenos bažnyčias

Vandalai išmargino Zarasų rajono ir Utenos bažnyčias

Vandalai išmargino Zarasų rajono ir Utenos bažnyčias

Kristina SAKAITĖ

Antazavės Dievo Apvaizdos parapijos klebonas Vytautas Dagelis nemaloniai nustebo radęs kelių bažnyčių sienas išpieštas neaiškiais ženklais, tačiau teigia nežinąs, kas ir dėl kokių motyvų tai padarė.

Kaip informuoja tyrimą pradėjęs Utenos apskrities vyriausias policijos komisariatas, gegužės 14 d. buvo pastebėta, kad išmargintas Zarasų r. Avilių bažnyčios fasadas, be to įvairiais ženklais išpaišytas Imbrado bažnyčios bei Antazavės bažnyčios fasadas. Ženklų pripaišyta ir ant Kvintiškių koplyčios.

Gegužės 17-osios rytą chuliganizmo pėdsakų rasta ir Imbrado kaime – raudonais bei juodais dažais išpurkšti įvairūs ženklai ant koplytstulpio ir išversta bei sulaužyta šalia koplytstulpio esanti medinė tvorelė.

Policijos pareigūnai, pradėję ikiteisminį tyrimą, nustatė, įtariamasis – 35-erių Zarasų miesto gyventojas, buvo uždarytas į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę.

Kaip „Utenos apskrities žinioms“ sakė kun. V. Dagelis, ant bažnyčių išpieštų simbolių reikšmė jam nežinoma. „Tų ženklų nuotraukas siunčiau religijotyrininkui, vienuolių pranciškonui Arūnui Peškaičiui, bet net jis negalėjo paaiškinti, ką jie reiškia.

Nepažįstu žmogaus, kuris tai padarė, tyrimą vykdo policija. Keista intencija – važiuoti per kelis kaimus ir paišyti ant bažnyčių,  tikrai nežinau tokio elgesio priežasčių.

Ženklai nedideli, mes juos pašalinsime, didelio materialinio nuostolio nepatyrėme, labiau moralinį. Per mano kunigavimo praktiką tai pirmas toks atvejis“, – kalbėjo V. Dagelis.

img_0049

Utenos Dievo Apvaizdos parapijos dekanas Remigijus Kavaliauskas sako taip pat pirmadienį radęs piešinį ant fasadinės bažnyčios sienos. Ant fasado, kairėje pusėje prie įėjimo buvo išpurkštas tas pats ženklas, kaip ir ant bažnyčių Zarasų rajone – angliška W raidė, viršuje – du šešetai ir nedidelės rodyklės. „Nežinome, ar tai satanistinis ženklas, jį nuplovėme tą pačią dieną. Dvasininkas mano, kad tokie vandalizmo atvejai nukreipti ne prieš konkretų asmenį, o prieš tikėjimą. „Jeigu bandytų pakenkti klebonui, sugadintų jo automobilį, bet šiuo atveju išpiešta daug bažnyčių – tai jau rodo nusistatymą prieš tikėjimą. Juk vandalai kažkodėl neišpaišė šalia esančios „Maksimos“ parduotuvės“, – situaciją komentavo kleb. R. Kavaliauskas.

1703 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.