Home » Gallery » Aktualijos » Utenos socialinės globos namams – dvi priekabos labdaros iš Prancūzijos

Utenos socialinės globos namams – dvi priekabos labdaros iš Prancūzijos

Utenos socialinės globos namams – dvi priekabos labdaros iš Prancūzijos

Kristina SAKAITĖ

Antradienio rytą Utenos socialinės globos namų kieme buvo sujudimas – įstaigos vadovai, darbuotojai ir gyventojai plušėjo iškraudami dvi priekabas įvairių baldų ir įrangos, kuri atkeliavo iš Prancūzijos. 54 funkcinės elektrinės lovos, 2 mobilios vonios, įvairios spintelės, spintos, komodos, čiužiniai – labdaros organizacijos AIMA parūpintas siuntinys. Įranga atvežta iš reorganizuojamų globos namų Prancūzijoje.

„Įranga naudota, bet pakankamai tvarkinga ir gera. Pas juos standartiškai globos namuose visi baldai ir įranga keičiami kas dešimt metų, o pas mus tarnauja visą gyvenimą – kol subyra“, – sakė Utenos socialinės globos namų direktorius Osvaldas Žiezdrys.

Pasak direktoriaus, jų įstaiga naujos įrangos įsigyja labai nedaug, nes brangu. Per metus gali sau leisti nusipirkti 5 funkcines lovas, kurios kainuoja gerokai per 1000 eurų. Visa globos namų įranga gauta prie 15 metų iš olandų kaip labdara. „Dabar funkcinės lovos blogos būklės, nebeturime detalių remontui, tad dabartinė parama – labai laiku. Atvežtos lovos modernios, su valdymo pulteliais, kad pacientai galėtų reguliuoti aukštį, pakėlimą. Darbininkai turės apžiūrėti lovas, patikrinti, ar viskas veikia, tada po truputį pakeisime seną įrangą naujesne.“ Per daug prabangus pirkinys globos įstaigai būtų ir nauja mobili vonia, kainuojanti 15 tūkst. eurų. Dvi gautas mobilias vonias planuojama panaudoti prausti paralyžuotiems ligoniams. Dvi vonias ant ratukų globos namai jau turėjo, o galintys atsisėsti šių namų gyventojai į higienos procedūras vežami vežimėliuose.

Iš viso Utenos socialinės globos namuose yra 160 prie patalo prikaustytų ligonių.

Kalbėdami apie labdaringą veiklą ir paramą, svečiai iš Prancūzijos pastebėjo, kad Lietuva renkasi kokybiškesnę produkciją, Latvijoje situacija prastesnė. Labdara pasieks ir kitas Utenos rajono globos ir slaugos įstaigas.

Daugiau skaitykite šeštadienį, birželio 9 d. „Utenos apskrities žiniose“. dsc_0508 Labdaringame krovinyje – ir dvi mobilios vonios / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0500 dsc_0507 dsc_0498 dsc_0499 dsc_0509 dsc_0517 dsc_0511 dsc_0520 dsc_0527 dsc_0529 dsc_0521 dsc_0530

2252 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.