Home » Aplinkosauga » Kuosų šėlsmas Aukštakalnyje: jaunikliai „išėjo į žmones“

Kuosų šėlsmas Aukštakalnyje: jaunikliai „išėjo į žmones“

Kuosų šėlsmas Aukštakalnyje: jaunikliai „išėjo į žmones“

Aukštakalnio mikrorajono gyventojus užpuolė… kuosos. Paukščiai nei iš šio, nei iš to pradėjo terorizuoti aukštakalniečius, skraidydamos visai šalia praeivių ir bandydamos snapu „kaukštelti“ į pakaušį. Tenka apgailestauti, kad kai kurioms tai pavykdavo. Gyventojams teko rankomis dengtis galvas ir kuo greičiau sprukti šalin nuo supykusių kuosų.

Utenos rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyrius sulaukė ne vieno Aukštakalnio mikrorajono gyventojų skambučio ir kreipimosi dėl tokio kuosų elgesio. Gyventojai teiravosi, kodėl paukščiai ėmė taip elgtis, informavo apie linksmus ir nelabai nutikimus, domėjosi, kiek laiko kuosos gali šitaip šėlioti.

Aplinkos apsaugos ir civilinės saugos skyrius dėl paukščių elgesio kreipėsi į ornitologus ir gavo jų atsakymą. Ornitologai informavo, kad kuosos agresyviai gali elgtis tuo laikotarpiu, kai jų jaunikliai palieka lizdus. Birželio mėnuo kaip tik yra toks metas. Kuosiukai iš lizdų išlekia dar silpnai skraidantys, būna neatsargūs ir nebaikštūs. Suaugę paukščiai dar kurį laiką jauniklius globoja, maitina, o iškilus pavojui stengiasi apsaugoti. Pasitaiko, kad gindamos jauniklius, kuosos gali pulti pro šalį einančius žmones ar jų vedžiojamus keturkojus, pikiruodamos palei galvą ar net bandyti įkirsti. Taip nutikus, reikėtų greičiau pasitraukti iš tos vietos ir palikti paukščius ramybėje, nors kažkur netoliese tupinčio jauniklio ir nesimato. Jei pastebite, kad jauniklis tupi važiuojamoje gatvės dalyje, reikia jį nuvyti ar pernešti į saugesnę vietą. Kuosų agresyvumas yra laikinas reiškinys ir išpuoliai liaujasi, vos tik jaunikliai tampa savarankiškesni ir geriau skraidantys.

Kaip informavo patys kvartalo gyventojai, kuosos nurimo ir jų išpuolių šiuo metu jau beveik nepasitaiko. Tad reikia tikėtis, kad tėvai sėkmingai išaugino bei išmokė savo jauniklius ir, kaip ir žmonių gyvenime, dabar gali užsiimti įprastiniais reikalais.

Utenos rajono savivaldybės administracija

825 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.