Home » Gallery » Verslas » Žvyro karjeras vilioja ir vestuvininkus

Žvyro karjeras vilioja ir vestuvininkus

Žvyro karjeras vilioja ir vestuvininkus

Kristina SAKAITĖ

Į Anykščių rajone esantį žvyro karjerą suka ne tik sunkiasvorė technika, bet ir turistaujančių tautiečių bei vestuvininkų automobiliai.

„Aukso ieškotojų dar nesulaukėme, bet norinčių nusifotografuoti Egiptą primenančioje aplinkoje pasitaiko. Neseniai čia filmavo filmo kūrėjai, – sako UAB „Kurklių karjeras“ direktorius Dainius Daškevičius, tačiau juokauja, kad verslo krypties keisti kol kas neplanuoja. – Nemanau, kad iš turizmo labai daug uždirbtume…“

Biuras – „po žemėmis“

Lietuvoje yra keli šimtai karjerų, kuriuose išgaunamas smėlis, durpės, klintis, molis ir kitos iškasenos. Vienas seniausių šalyje – Kurklių žvyro karjeras – pradėtas eksploatuoti daugiau nei prieš 40 metų. „Dabar sėdime „po žemėmis“, – rodydamas biurą bendrovės direktorius pasakoja, kad čia nukasta jau kokie 9 metrai žvyro. Nuo Kurklių link Kavarsko karjeras 2 km praktiškai išeksploatuotas.

„Prikasame 100–300 tūkst. kub. m žaliavos per metus“, – darbų apimtis įvardija D. Daškevičius. – Viską panaudoja Panevėžio, Utenos ir Vilniaus regiono statybininkai, kelininkai. Rytų Aukštaitijoje yra nemažai karjerų, jų produkcija panaši, nes tai reglamentuota kelių statybos, yra standartai – čia ne meno sritis, kad galėtum kurti“, – sako D. Daškevičius.

Kurklių karjeras, užimantis apie 40 ha teritoriją, atrodo, kol kas neišsemiamas. Karjero šeimininkas aprodo valdas – stovime ant senojo kelio atkarpos, kuri buvo iškasta, rekultivuota ir vėl apsodinta.

Šalia senkapio apsaugos zonoje, kasinėti nebuvo galima, todėl, kaip patys juokauja, karjero eksploatuotojai susipylė savo piliakalnį.

Karjero gylis su visom atodangom – iki 20 metrų, žvyrą kasa net po vandeniu. Rekultivuoto karjero dugne – poilsio oazė su tvenkiniais, o aplink – pravažiuojančių akį traukiantis reginys, primenantis kitame žemyne susiformavusį kraštovaizdį.Grįžtant prie aukso – pašnekovas tvirtina karjere jo neradęs, neaptiko ir pirmykščių žmonių ar mamutų liekanų. Tačiau darbininkas atkasė vokiečių blindažą. D. Daškevičius rodo kietą kaip betonas uolieną, kuri susiformavo natūraliai. Dar nesugalvojo, kur ją panaudoti. „Be gražių formų akmenų, vadinamų sulipusių velnio pirštų, nieko ypatingo rasti neteko“, – patikina „Kurklių karjero“ direktorius D. Daškevičius.

 

<…>

Daugiau skaitykite „ Utenos apskrities žiniose“.

dsc_0351 

UAB „ Kurklių karjeras“ direktorius Dainius Daškevičius aprodo įspūdingas atodangas / Kristinos Sakaitės nuotraukos

dsc_0408

dsc_0357

dsc_0358

dsc_0427 dsc_0424 dsc_0421

dsc_0337 dsc_0380 dsc_0389 dsc_0400 dsc_0403

dsc_0435

dsc_0396 dsc_0429 dsc_0431

2087 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.