Home » Gallery » Pramogos » Zarasuose gaus galingų vandens motociklų varikliai

Zarasuose gaus galingų vandens motociklų varikliai

Zarasuose gaus galingų vandens motociklų varikliai
Zarasai taps vandens motociklų sporto sostine – rugpjūčio pradžioje Zaraso ežere vyks Rytų Europos taurės varžybose, kuriose laukiama daugiau nei šešių dešimčių pilotų. Į Zarasus atvyks ne tik geriausi Lietuvos sportininkai, bet ir tituluoti lenktynininkai iš 8 šalių.
 Rugpjūčio 4–5 d. Zaraso ežero pakrantėje ir jos prieigose bei Zaraso ežero Didžiojoje saloje vyks UIM Rytų Europos vandens motociklų čempionatas („UIM Aquabike International Ordinary“).
 Visas lenktynes žiūrovai galės stebėti nemokamai.
Iš Elektrėnų į Zarasus
Iki šiol Rytų Europos čempionatas ketverius metus iš eilės vyko Elektrėnų mariose. Šiais metais reginys pirmą kartą bus surengtas vaizdingose Zarasų apylinkėse.
 „Šiais metais bus jau penktosios varžybos. Per ketverius metus, kai varžybos vyko Elektrėnuose, užsitarnavome vardą ir šis čempionatas tapo vienomis iš rimčiausių varžybų mūsų regione. Šiemet nusprendėme, kad atėjo laikas pakeisti čempionato vietą ir iš Elektrėnų keliamės į Zarasus. Būtent Zarasuose vyks jubiliejinis penktasis čempionatas“, – sako Lietuvos vandens motociklų federacijos prezidentas Tomas Gurkšnys. Be to, pasikeis ir čempionato formatas.
 „Visuomet rengdavome trijų dienų varžybas, bet šiemet perėjome į UIM organizaciją ir varžybos vyks kiek kitaip. Profesionalų varžybos vyks šeštadienį, o sekmadienį varžysis mėgėjai bei vyks enduro varžybos. Po kelerių metų pertraukos Lietuvoje vyks enduro ištvermės lenktynės. Planuojame, kad sportininkai plauks du kartus po 45 minutes. Dabar pasaulyje taikoma būtent tokia praktika, nes neretai plaukiant ilgesnį laiką nebelaiko technika“, – teigia varžybų organizatorius Deivis Zizas.
Dalyvaus elitas
Žiūrovai pirmąjį rugpjūčio savaitgalį Zaraso ežere galės išvysti besivaržančius itin pajėgius pilotus. Planuojama, kad varžybose dalyvaus labai pajėgūs Lenkijos sportininkai. Bus ir tokia žvaigždė, kaip pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas Andrzejus Wisniewskis.
 Atvyksta ir aukšto lygio Estijos sportininkai. Tarp jų bus ir Martenas Manni, kuris yra keturis kartus stovimų motociklų pasaulio čempionas.
 Be jokios abejonės, Zaraso ežere lenktyniaus ir geriausi Lietuvos sportininkai – Mindaugas Jačiauskas, Gediminas Leonas, Tomas Gurkšnys ir kiti.
 Skaičiuojama, kad varžybose iš viso dalyvaus apie šešios dešimtys sportininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Suomijos, Ukrainos, Rusijos.
Sportininkai varžysis 9-iose klasėse – 6 iš jų bus sėdimų motociklų, 3 – stovimų.
Lietuvos vandens motociklų federacijos informacija
860 Iš viso matė 1 Šiandien peržiūrėjo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.